کد خبر : ۳۵۰۰۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چند راه علمی برای خنک کردن گوشی در گرما

در تابستان گرم مهم است که از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید، اما تلفن همراه تان هم در این گرمای شدید نیاز به محافظت دارد.

چند راه علمی برای خنک کردن گوشی در گرما

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دمای شدید می تواند به طور دائمی به فناوری هایی مانند آیفون، اندرویدی ها، لپ تاپ و تبلت آسیب برساند، اما راه هایی برای ایمن نگه داشتن گجت های شما در گرمای شدید وجود دارد.

انجام اقداماتی برای خنک نگه داشتن دستگاه های خود قبل از اینکه خطرناک شود مفید است و محصولات اپل با صدور اخطار در هنگام داغ شدن بیش از حد دستگاه به شما در این امر کمک می کنند.

در پیام این سیستم عامل آمده است: «برای از سرگیری استفاده از دستگاه خود در سریع ترین زمان ممکن، آن را خاموش و به محیط خنک تر (دور از نور مستقیم خورشید) منتقل کنید و اجازه دهید خنک شود.»

کارشناسان فناوری در Uswitch نکاتی را برای حفظ بهترین عملکرد اقلام الکترونیکی شما با اجتناب از گرمای بیش از حد به اشتراک گذاشته اند.

برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی باید از نور مستقیم خورشید دور بماند. آن در سایه نگه دارید یا دستگاه خود را زیر چیز دیگری قرار دهید.

کارشناسان موبایل به طور خاص در مورد رها کردن دستگاه در خودرو داغ هشدار می دهند.

Uswitch در این خصوص هشدار می دهد: «رها کردن یکی از ابزار های الکترونیکی خود در خودرو راه مطمئن دیگری برای گرم شدن بیش از حد آن است! پس مطمئن شوید که وقتی پارک کردید آن ها را با خود ببرید.»

همچنین مهم است که گوشی خود را در حالت مصرف کم باتری (یا حتی حالت هواپیما) قرار دهید تا در برابر گرمای بیش از حد کار کند.

خلاص شدن از شر قاب گوشی می تواند به جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آن کمک کند. همچنین می تواند گوشی را در جیب خود نگه دارید. با این حال نگه داشتن آن در کیف یا بیرون در هوای آزاد به دور از نور مستقیم خورشید، برنامه بهتری است.

اگر می خواهید گوشی یا یکی از گجت های خود را در سریع ترین زمان ممکن خنک کنید، آن را در یخچال یا فریزر قرار ندهید، حتی اگر به نظر برنامه خوبی است. فشار ممکن است در گوشی ایجاد شود و حتی بیشتر به آن آسیب برساند.

در عوض، فناوری خود را با قرار دادن در مقابل یک پنکه یا در یک نقطه تاریک و خنک به دمای طبیعی برسانید.

منبع: همشهری آنلاین

کلید واژه :

چند راه علمی برای خنک کردن گوشی در گرما

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha