کد خبر : ۳۵۰۰۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دور زدن کم آبی با خشکه کاری/ آسمان با زمین قهر است

گرمای سوزان و کم آبی عطش زمین در مازندران را بیشتر کرده و در شرایطی که برای خروج از بحران زمین و زمان دست به آسمان شدند برخی کشاورزان با خشکه کاری، بحران کم آبی را دور زدند.

دور زدن کم آبی با خشکه کاری/ آسمان با زمین قهر است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا نوری کجوریان: آوازه مازندران پرآب از دور خوش است، دیگر نه از سفره های پرآب خبری است و نه از آسمان پرباران. اینجا و در مازندران هم خشکسالی خانه کرده است.

کشت محصولات پرآب طلب نظیر برنج، کیوی کاری و باغداری و از همه مهمتر چاه هایی که وقت و بی وقت با مجوز و بی مجوز حفر شده اند، رس منابع آبی مازندران را کشیده است و آب هایش یا لب شور شده اند و یا ته نشین.

بی آبی درد مشترک همه کشاورزان و مزرعه داران است فرقی ندارد کنار رودخانه پرآب هراز باشد یا دشت های تشنه شرق که سطح آب چند سانتی متری فروکش کرده و به مناطق ممنوعه تبدیل شده است.

در این وانفسای بی آبی و خشکسالی، آسمان هم با زمین قهر کرده است و طی دو ماه اخیر میزان بارندگی آن قدر کاهش یافته که دست های شالیکاران و کشاورزان به آسمان بلند شده و دعای باران طلب می کنند.

در این اوضاع و احوال برخی کشاورزان شرق مازندران برای فرار از بی آبی و خشکسالی به خشکه زاری پناه برده اند تا چند جرعه ای کمتر آب به کام تشنه زمین ریزند و محصول بیشتری برداشت کنند.

کشت خشکه زاری برنج طی چندسال گذشته در مزارع شرق مازندران رواج یافته و روستاییان دهستان میانکاله پنج هزار بخشی از شالیزارهایشان را به این شیوه کشت کرده اند.

حسین احمدی کشاورزی که دو سالی به شیوه خشکه کاری روی آورده است، میزان عملکرد طارم را چهار تن در هکتار بیان کرد و گفت: ندا و شیرودی و فجر نیز شش تا هفت تن در هکتار عملکرد دارد.

وی با بیان اینکه بین روش غرقابی و خشکه کاری حدود یک تن اختلاف وجود دارد، از کشت رقم ندار سال قبل در مزرعه ابراز رضایت کرد و گفت: امسال رقم طارم را کشت کردیم که آن نیز عملکرد بهتری دارد.

وی مهمترین مزیت کشت خشکه کاری را کاهش مصرف آب بیان کرد و گفت: به تناوب می توان از سیستم نباتی استفاده کرد و عطر و بوی برنج در کشت خشکه کاری هم خوب است.

به تناوب می توان از سیستم نباتی استفاده کرد و عطر وبوی برنج در کشت خشکه کاری هم خوب است

وی گفت: در روش خشکه کاری در صورت نداشتن آب تا ۱۵ روز مزرعه برابر خشکی تاب می آورد.

در روش های مرسوم و معمول ابتدا بذر شالی در خزانه کشت و بعد از یک ماه در زمین غرقابی نشاء می شود اما در شیوه خشکه کاری بذر شالی در زمین اصلی که شخم زده شده همانند بذر دیگر محصولات پاشیده و کشت می شود.

محمد احمدی کارشناس کشاورزی در مازندران با بیان اینکه کشت برنج در روش سنتی به ۱۲ تا ۱۵ هزار مترمکعب آب نیاز دارد، افزود: این میزان در برخی مناطق به ۱۸ هزار مترمکعب نیز می رسد.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه خشکه کاری ازجمله شیوه ها و راهکارهای مقابله با خشکسالی است، افزود: هزینه های تولید و مصرف آب در این شیوه تا ۷۰ درصد کاهش می یابد اما باید ارقام مناسبت با توجه به میزان عملکرد و دوره زمانی بین کشاورزان توزیع شود.

خشکه کاری راهکار مناسب برای حفظ بستر کشاورزی است

وی با اظهار اینکه با توجه به شرایط خشکسالی و کم آبی که استان های مختلف از جمله مناطق شمالی را تهدید می کند و با توجه به محدودیت منابع آبی، خشکه کاری از جمله روش هایی است که می تواند راهکار مناسب برای حفظ بستر کشاورزی باشد، افزود: خوشبختانه طی سال های اخیر این شیوه مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است.

احمدی در عین حال تاکید کرد باید بسته های مناسب برای تغذیه گیاه برنج در اراضی خشکه کاری مورد توجه قرار گیرد، گفت: علف های هرز در این مزارع از جمله تهدیدها است و با توجه به کاهش نزولات جوی ترویج این شیوه در مدیریت منابع آبی تأثیرگذار است.

طی روزهای اخیر از شالیزارهای دور و نزدیک مازندران آهنگ برداشت به گوش می رسد و آوای جیرجیرک ها دشت های سبز شالی را پرکرده است و برنج با همه مشقت ها و رنج هایش به ایستگاه برداشت رسیده است.

حاج اصغر از کشاورزان شرق مازندرانی است که امسال بخشی از مزارع را به شیوه خشکه کاری کرده است، عرق پیشانی را با دستمالی خشک می کند و می گوید: هر سال برای تأمین آب مزرعه با مشکل روبرو بودیم تا اینکه با توصیه کارشناسان آب منطقه ای و کشاورزی اقدام به کشت به شیوع خشکه کاری کردیم.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در شیوه خشکه کاری رنج و زحمت شیوه سنتی را ندارد و میزان مصرف آب نیز کمتر است و سال های قبل به دلیل کم آبی هر سال بخشی از مزرعه خشک و بایر باقی می ماند.

چندسالی است که مازندران هم درگیر خشکسالی و کم آبی شد و تغییرات ناگهانی دما، آب شدن زودهنگام برف ها، جاری شدن روان آب در رودخانه ها و سرازیر شدن بخش قابل توجهی از آن به دریا، عطش مزارع را بیشتر کرده است.

شدت خشکسالی و کم آبی در مازندران به حدی است که طی سال های اخیر همواره تاکید شده از کشت دوم برنج جلوگیری شود و این مسئله بر اقتصاد خانوارهای کشاورزان تأثیر منفی گذاشته است.

از سوی دیگر خط ونشان خشکسالی سبب شده تا هر ساله بخش هایی از شالیزارها و مزارع دچار تنش آبی شوند و در این بین طرح های نوبت دهی آبرسانی به شالیزارها برای کشاورزان دارای حق آبه، نوشدارویی برای حل مقطعی مشکلات است.

کمبود بارش طی سال های اخیر مازندران را دربرگرفته است و با این حال برای تولید هر کیلوگرم برنج بیش از هشت تا ۱۰ هزار لیتر آب صرف می شود و این مسئله سبب شده تا کشاورزان به کشت خشکه کاری پناه برند.

آب منطقه ای مازندران نیز با توجه به محدودیت منابع آبی همواره از کشاورزان خواسته تا ضمن مدیریت مصرف آب از کشت دوم برنج خودداری کنند.

لزوم توجه به مدیریت منابع آبی

محمدابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به کاهش آب پشت سدها و آب بندان ها، اظهار داشت: این وضعیت نشان دهنده شرایط شدت خشکسالی است و باید از دو کشته کردن شالیزارها اجتناب شود.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: برداشت بیش از حد از منابع آبی زیرزمینی در فصل زراعی سبب کاهش مخازن آب زیرزمینی و شور شدن سفرهای زیرزمینی خواهد شد از این رو باید به مدیریت مصرف منابع آبی توجه شود.

وی خشکه کاری را از جمله شیوه های مناسب برای مدیریت مصرف آب در حوزه کشاورزی بیان کرد و گفت: مدیریت آب در زمان کم آبی بسیار مهم و حیاتی است.

امسال ۴۵ هزار هکتار از ۲۱۵ هزار هکتار از شالیزارهای مازندران به روش خشکه کاری کشت شد تا راهی برای دور زدن خشکسالی باشد.

منبع: مهر

کلید واژه :

دور زدن کم آبی با خشکه کاری

،

آسمان با زمین قهر است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha