کد خبر : ۳۴۹۹۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرح سیل بند در مهاباد اجرا می شود

رئیس ادارە منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: طرح سیل بند با هدف جلوگیری از وقوع دوباره حوادث مخرب در مسیل سیلاب بالادست مکریان ایجاد شدە و هیچ یک از اراضی شخصی را تصرف یا تخریب نمی کند.

طرح سیل بند در مهاباد اجرا می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، خالد خضری گفت: ساماندهی خط هایی کە جریان آب سیل را هدایت خواهند کرد مدنظر اداره منابع طبیعی و دیگر ارگان های مرتبط است و اجرای این طرح در کاهش خسارت بر منازل مسکونی و اموال همشهریان نقش بسرایی خواهد داشت.

وی گفت: طرح خط سیلاب اجرا خواهد شد و ساخت سیل بند نیز در راستای کنترل سیلاب ها هستند و در محدودە هیچ کدام از زمین های مسکونی نخواهد بود اگر اصرار مالک بر ساخت و ساز در خط سیلاب است، بایستی عواقب مخرب آن را متقبل شود.

رئیس ادارە منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد با اشارە بە تلاش ها و پیگیری های انجام شدە در اخذ اعتبارات برای این طرحگفت: با توجە بە جذب اعتبارات برای طرحی های جدید، با تلاش ها و پیگیری های نمایندە مهاباد این اعتبارات جذب شد و مقرر شد تا قبل از شروع فصل بارش این طرح بە اتمام برسد، اما وضعیت پیش آمدە بە نفع مردم مهاباد نیست.

با بررسی حوادث چند سال گذشتە در مهاباد و کشور، ساخت وساز های غیر اصولی و غیرمجاز نقش پر رنگی در حادث شدن این اتفاقات دارند.

بە گفتە کارشناسان یکی از علل اصلی مخرب بودن سیلاب سال گذشتە در شهرک مکریان، ساخت وساز غیر اصولی و عدم ساماندهی مسیل ها بودە است.

بر این اساس لزوم ساماندهی و کنترل خط سیلاب های شمال شهر مهاباد بیش از هر زمانی احساس می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

کلید واژه :

طرح سیل بند در مهاباد اجرا می شود

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha