کد خبر : ۳۴۹۹۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تمام جاده های زرند بحرانی هستند

سرپرست فرمانداری زرند گفت: تمام جاده های زرند و نه تنها جاده های معدنی؛ در وضعیت بحرانی قرار دارند.

تمام جاده های زرند بحرانی هستند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیدرضا حسینی نژاد گفت: یکی از نگرانی های ما درشهر های معدنی نبود تناسب وضعیت جاده های معدنی با میزان بار وتردد های انجام شده در این جاده ها است.

او می گوید: در شهرستان زرند برخلاف چند شهرمعدنی دیگر استان مانند رفسنجان، سیرجان و شهربابک؛ هیچ یک ازمعادن دولتی نیست در نتیجه تمام امور در اختیار بخش خصوصی است.

حسینی نژاد گفت: از بدو ورود به شهرستان زرند درخصوص احقاق حق مردم از معادن واستفاده ای که از ذخایر الهی دراین شهرستان می شود پیگیری های زیادی را آغاز کرده ام.

سرپرست فرمانداری زرند می گوید: متاسفانه زیرساخت های راه در این شهرستان درشرایط بحرانی است وبه عبارتی می توان گفت جز جاده کرمان به زرند بقیه جاده های این شهرستان در وضعیت بحرانی هستند.

او گفت: متاسفانه تمام حقوق دولتی معادن نیز در اختیار خزانه است وبا ساز وکارخاصی توزیع می شود که نمی توان گفت عادلانه است.

سرپرست فرمانداری زرند می گوید: اخیرا نیز اختیارات شورای معادن از استان گرفته شده است این درحالی است که ما فرمانداران شهرستان های معدنی نیز اختیاراتی را برای کمک به عوامل کار در معادن نیاز داریم.

حسینی نژاد گفت: درخصوص تصادفات اخیر در جاده های معدنی نیز به شدت نگران هستیم و دایما در حال پیگیری رفع نقاط حادثه خیز وپیشگیری از حادثه بعدی می باشیم ، اما زیاد موفق نبوده ایم.

به گفته او، از ۱۲۰۰ کیلومتر راه در شهرستان زرند تنها ۳۰ کیلومتر بزرگراهی و دو بانده است و بقیه راه ها دو طرفه وخطرناک هستند.

حسینی نژاد گفت: نماینده مردم زرند در مجلس نیز درخصوص احقاق حقوق کارگران ومشکلاتی که در شهرستان وجود دارد تلاش هایی را انجام می دهند و باید از پورابراهیمی نماینده مردم کرمان وراور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس قدردانی کنیم که پیگیر واگذاری اختیار معادن حتی به فرمانداران هستند.

او می گوید: خانواده کارگران فوت شده ازحمایت های بیمه حوادث استفاده می کنند.

حسینی نژاد از گفت و گو و مکاتبه با استاندار کرمان برای سرعت بخشیدن به طرح هایی جهت ارتقاء وضعیت معیشت و نیز کنترل حوادث کارگری خبرداد و گفت: در آینده نزدیک برخی از این اقدامات برای مردم تشریح می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

کلید واژه :

تمام جاده های زرند بحرانی هستند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha