کد خبر : ۳۴۹۹۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تهدید جمعیت ۱۰۰ گونه پرنده مهاجر به دنبال فعالیت های انسانی

جمعیت بیش از ۱۰۰ نوع از پرندگان مهاجر در قاره آفریقا و اوراسیا به دنبال فعالیت های انسانی به شدت کاهش یافته است.

تهدید جمعیت ۱۰۰ گونه پرنده مهاجر به دنبال فعالیت های انسانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نتایج یک تحقیق نشان می دهد که جمعیت گونه های پرندگان مهاجر بیشتر از پرندگان غیرمهاجر کاهش یافته است و دانشمندان معتقدند که دلیل این کاهش جمعیت در پرندگان مهاجر فعالیت های انسانی هستند.

در این رابطه, دکتر جیمز گیلروی, استاد علوم زیست محیطی گفت: تحقیقات ما نشان داد که پرندگان مهاجری که از محیط های ساخته شده توسط انسان عبور می کنند بیشترین تلفات را متحمل می شوند و توربین های بادی، جاده های خطرناک، ساختمان ها و خطوط برق از جمله این محیط های انسان ساز هستند.

دکتر کلر بوکان, از دیگر نویسندگان این مقاله اظهار کرد: ما دریافتیم که دخالت های انسانی در محدوده پراکنش پرندگان در اروپا، آفریقا و غرب آسیا با کاهش تعداد بیش از 100 پرنده مهاجر در مسیر آفریقا - اوراسیا مرتبط است. در میان تمام این فعالیت های انسانی برخورد با توربین های بادی, برق گرفتگی در اثر برخورد با کابل و سیم های برق, برخورد با وسایل نقلیه و شکار بیشترین تأثیر را در کاهش جمعیت این پرندگان دارد.

Earth می نویسد, دانشمندان 16 فعالیت که منجر به کاهش جمعیت پرندگان می شود را شناسایی کرده اند که تخریب زیستگاه, آلودگی آب و همچنین تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت های انسان ساز از جمله این موارد هستند.

منبع: تسنیم

کلید واژه :

تهدید جمعیت ۱۰۰ گونه پرنده مهاجر به دنبال فعالیت های انسانی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha