کد خبر : ۳۴۹۹۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دوره یک ماهه چالش برانگیز پیش روی بقای توله یوزپلنگ ایرانی است

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت: بین ۳ تا ۴ ماهگی دوره حساسی از زندگی بچه یوز است، چرا که در این زمان شرایط ایمنی بدن آن کاملاً تغییر می کند و باید توجه کرد که توله یوز به دلیل عدم تغذیه از شیر مادر با ضعف سیستم رو به رو است.

دوره یک ماهه چالش برانگیز پیش روی بقای توله یوزپلنگ ایرانی است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر حسن اکبری در رابطه با آخرین وضعیت توله یوزپلنگ ایرانی نگهداری شده در مرکز پردیسان اظهار کرد: توله در مرحله عبور از شیر به مرحله گوشتخواری است و در حال حاضر از پیش غذاها و کنسروهای مخصوصی که برای گذر از شیرخواری به گوشتخواری است, تغذیه می کند. برآورد ما این است که اگر مشکل خاصی پیش نیاید توله یوز ظرف 2 هفته وارد مرحله گوشتخواری می شود.

وی ادامه داد: زمانی که توله یوزپلنگ وارد مرحله گوشتخواری شود, وضعیت آن پایداری بیشتری خواهد داشت اما مجدداً بین 3 تا 4 ماهگی دوره حساسی از زندگی بچه یوز است چرا که در این زمان شرایط ایمنی بدن آن کاملاً تغییر می کند و با توجه به اینکه توله یوز "ایران" به دلیل عدم تغذیه از شیر مادر با ضعف هایی در سیستم ایمنی خود مواجه است, باید حداقل تا پایان چهارماهگی در تهران بماند چرا که امکانات, دسترسی ها و نظارت در پردیسان بیشتر و بهتر است.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت: اگر توله یوزپلنگ این چالش را نیز پشت سر گذاشته و زنده بماند پس از 4 ماهگی به سایت تکثیر توران که شرایط طبیعی تری دارد منتقل خواهد شد.

منبع: تسنیم

کلید واژه :

دوره یک ماهه چالش برانگیز پیش روی بقای توله یوزپلنگ ایرانی است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha