کد خبر : ۳۴۹۹۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دهکده طبیعت نخستین اکو پارک گردشگری آموزشی و تحقیقاتی کشور

مدیرعامل دهکده طبیعت شهرداری قزوین گفت: دهکده طبیعت با هدف بازپروری حیوانات آسیب دیده در طبیعت و تکثیر حیوانات در حال انقراض در حال فعالیت است و نخستین اکوپارک گردشگری، آموزشی و تحقیقاتی کشور محسوب می شود.

دهکده طبیعت نخستین اکو پارک گردشگری آموزشی و تحقیقاتی کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  اصغر حبیبی در برنامه تور رسانه ای بازدید از دهکده طبیعت گفت: دهکده طبیعت قزوین به عنوان نخستین اکوپارک گردشگری، آموزشی و تحقیقاتی کشور در مساحتی بالغ بر هفت هکتار، محل زیست بیش از ۶۰ گونه جانوری است که در حال حاضر بدون هیچ حمایت مالی و توجیه اقتصادی در حال فعالیت است.

او با بیان اینکه این مجموعه ماهانه افزون بر یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، افزود: دهکده طبیعت پناهگاه حیوانات آسیب دیده در طبیعت است و از همین رو هزینه های جاری قابل توجهی دارد.

 سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا، درآمد دهکده از طریق فروش بلیت بسیار ناچیز بود، اما با کاهش کرونا و شروع بازدید ها امیدواریم بتوانیم تا حد امکان کسری های سال گذشته را جبران کنیم.

در تعطیلات نوروزی روزانه شاهد بازدید ۵ هزار نفر از دهکده طبیعت بودیم که امید است با آغاز فصل تابستان و شروع اردو های دانش آموزی شاهد رونق این مجموعه باشیم.

 دهکده طبیعت به واسطه نوع خاص فعالیت آن در قالب مراقبت و درمان حیوانات مصدوم، به عنوان برترین مرکز نگهداری حیوانات کشور مورد تقدیر قرار گرفته است.

 علاوه بر بازپروری حیوانات آسیب دیده در طبیعت؛ موضوعاتی نظیر آموزش به کودکان و دانش آموزان با موضوع حیوانات، انجام آزمایش های ژنتیکی در راستای افزایش تولیدات حیوانات مزرعه ای و تکثیر حیوانات در حال انقراض ایران از جمله سیاست ها و فعالیت های این مجموعه است.

 توسعه دهکده طبیعت در دستور کار شهرداری قرار گرفته و قرار است قسمت سافاری پارک به این مجموعه اضافه شود.

دهکده طبیعت از گذشته پناهگاه حیوانات آسیب دیده و دورمانده از طبیعت بوده و تلف شدن حیوانات به علل مختلف، یک رخداد معمول بوده که از گذشته نیز وجود داشته است؛ اما امسال میزان تلفات به حداقل رسیده و با ۸۵ درصد کاهش همراه بوده است.

در حال حاضر خدمات دامپزشکی در دهکده از طریق گروه دامپزشکی دهکده ارائه می شود و همه برنامه های دهکده پس از مشورت و اخذ نظر کارشناسان هر بخش و تائید کمیته کارشناسی گروه صورت می گیرد.

۴۵ تا ۵۰ نفر نیروی انسانی در این مجموعه در حال فعالیت و خدمت رسانی هستند و هیچ تغییر مدیریتی در آن اتفاق نیفتاده است.

 هزینه ورودی برای بازدید از دهکده طبیعت ۱۵ هزار تومان است که این رقم برای دانش آموزان و برخی اصناف مشمول تخفیف ۵۰ درصدی می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه :

دهکده طبیعت نخستین اکو پارک گردشگری آموزشی و تحقیقاتی کشور

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha