کد خبر : ۳۴۹۹۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برپایی چادرهای آتش بان در پارک ملی گلستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از برپایی چادرهای آتش بان در پارک ملی گلستان خبر داد.

برپایی چادرهای آتش بان در پارک ملی گلستان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد رضا کنعانی اظهار کرد: با توجه به بارش های زیاد در اردیبهشت ماه پوشش گیاهی ما در ارضی مرتعی زیاد شده که این اتفاق زمینه آتش سوزی را فراهم می کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان افزود: در فصل گرما و افزایش درجه حرارت مراتع گلستان مستعد آتش سوزی هستند که ما برای جلوگیری از این اتفاق تمهیدات ویژه ای اندیشیده ایم.

وی ادامه داد: برپایی چادرهای آتش بان در پارک ملی گلستان و دیگر نقاط مستعد آتش سوزی در استان اولین اقدام ما در این حوزه است.

کنعانی از همکاری بسیج در اجرای این طرح سخن گفت و افزود: طی تفاهم نامه ای که با سپاه نینوا گلستان بسته شده، از ظرفیت ۳۰ نفر از نیروهای بسیج به عنوان دیده بان آتش در پارک ملی گلستان استفاده می شود.

وی ادامه داد: با استقرار این نیروهای مردمی پس از وقوع آتش سوزی، حادثه در دقایق ابتدایی کنترل شده و اطلاع رسانی سریع تر انجام خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان همچنین از انعقاد تفاهم نامه ای با هیئت کوهنوردی خبر داد و اظهار کرد: طی برگزاری دوره ای، تعدادی گروه ۱۱ نفره کوهنوردی با هدف پیشگیری از حریق و توسعه فرهنگ و سواد محیط زیستی، آموزش دیدند.

کنعانی در انتها از تخصیص اعتباراتی طی سفر رئیس جمهور به گلستان، برای خرید تجهیزات حفاظتی سخن گفت و افزود: از محل اعتبارات سفر هیئت دولت به استان، بخشی از تجهیزات مورد نیاز ما در حال خریداری است و به زودی این دستگاه به تجهیزات نوینی مجهز خواهد شد.

منبع: مهر

کلید واژه :

برپایی چادرهای آتش بان در پارک ملی گلستان

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha