کد خبر : ۳۴۹۹۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مشترکان مخزن ذخیره آب را متناسب با نیاز نصب کنند

مدیر شرکت آبفا شهرستان فیروزآباد گفت: مشترکین برای جلوگیری از افت فشار آب در پیک مصرف، با رعایت شرایط فنی و قانونی اقدام به نصب مخزن ذخیره آب متناسب به نیاز در منازل خود کنند.

مشترکان مخزن ذخیره آب را متناسب با نیاز نصب کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  با تشدید گرمای هوا و به دنبال آن افزایش مصرف آب شاهد افت شدید فشار آب، در بسیاری از منازل مسکونی در نقاط مختلف شهرستان هستیم به گونه ای که فشار آب در ساعات پیش از ظهر تا نیمه شب به شدت کاهش یافته و یا به طور کامل آب قطع می شود که این موجب گلایه بسیاری از شهروندان شده است.

کمبود آب در فیروزآباد به گونه ای است که بسیاری از ساختمان ها بدون وجود پمپ های مکش و تانکر آب، قطره ای آب ندارند.

با این حال شرکت آب و فاضلاب اعلام کرده که مردم نباید برای حل کم آبی خود از طریق پمپ های غیرمجاز مشکل خود را حل کنند چرا که این اقدام موجب آسیب به شبکه و همچنین افت فشار آب همسایگان آنها می شود.

متاسفانه بسیاری از شهروندان هشدارهای نبود آب را جدی نمی گیرند و همچنان از آب شهری برای شستشوی خودرو و آبیاری باغچه های منازل خود استفاده می کنند.

در حالی که بارها اعلام شده نصب مخزن و پمپ آب به صورت قانونی ایرادی ندارد چرا که با کاهش مصرف آب در برخی ساعات می توانند ذخیره آبی را برای منازل خود داشته باشند.

علیرضا اکبری در گفت و گو با خبرنگار فارس در فیروزآباد، با اشاره به بحران آب در این شهرستان اظهار داشت: کاهش شدید بارندگی در سال گذشته، افزایش بیش از حد دما و در پی آن کاهش تولید برق آبی و همچنین افزایش مصرف آب منجر به افت فشار و یا کمبود آب شده که برای رفع این مشکل، مشترکین با رعایت شرایط فنی و قانونی اقدام به نصب مخزن ذخیره آب در منازل خود کنند.

 مشترکان با به کارگیری مخزن ذخیره آب بین کنتور و پمپ آب، ضمن ذخیره حجم آب، ما را در توزیع عادلانه آب یاری کنند

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان فیروزآباد ادامه داد: مشترکین شهرستان فیروزآباد با بکارگیری مخزن ذخیره آب بین کنتور و پمپ آب، ضمن ذخیره حجم مطمئنی از آب شرب جهت استفاده در زمان های پیک مصرف، همکاران ما را در تأمین و توزیع عادلانه آب شرب یاری کنند.

وی با تأکید بر اینکه نصب مستقیم پمپ توسط مشترک بر روی شبکه توزیع آب شرب ممنوع است ادامه داد: لازم است قبل از پمپ نسبت به نصب مخزن ذخیره متناسب با تعداد واحد اقدام شود.

اکبری اضافه کرد: نصب پمپ به صورت مستقیم بر روی شبکه توزیع آب (چه قبل از کنتور و چه بعد از آن)، مشکلاتی از جمله اختلال در توزیع آب سایر مشترکین و تضییع حقوق مردم، کارکرد بیشتر شماره انداز کنتور و افزایش آب بهای مصرفی و احتمال تغییر وضع کیفی آب با وجود کوچکترین نشتی را در پی خواهد داشت.

مشترکان با نصب پمپ و مخزن ذخیره آب، مسئله کم آبی را فراموش نکنند

 وی بیان داشت: برای مشترکینی که اقدام به نصب غیرقانونی پمپ بر روی کنتور و یا شبکه توزیع آب کنند پس از صدور اخطار کتبی، نسبت به قطع موقت انشعاب و برداشتن پمپ اقدام و در صورت تکرار بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان فیروزآباد در پایان تصریح کرد: نصب پمپ و مخزن ذخیره و وجود آب کافی در تأسیسات آبرسانی منازل نباید باعث شود که مشترکان، مسئله کم آبی را فراموش کنند و همواره به یاد داشته باشیم کم آبی به ویژه در کشور  و استان ما بسیار جدی است و باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم.

منبع: فارس

کلید واژه :

مشترکان مخزن ذخیره آب را متناسب با نیاز نصب کنند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha