کد خبر : ۳۴۹۹۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گونه جانوری همدان در خطر انقراض

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان از ۲۶ گونه جانوری در معرض خطر انقراض این استان خبر داد.

گونه جانوری همدان در خطر انقراض

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی صفی خانی گفت: در استان همدان ۲۶گونه جانوری در درجه های مختلف آسیب پذیری شناسایی شده که در معرض خطر هستند، از این تعداد پنج گونه به خزندگان، ۱۷ گونه به پرندگان و چهار گونه به پستانداران اختصاص دارد.

او گفت: برای جلوگیری از خطر انقراض این نوع از گونه های جانوری سعی بر آن شده تا با تهیه برنامه عملیاتی با برنامه ریزی لازم جمعیت این نوع از گونه های جانوری را مدیریت کرده و تحت مدیریت و حفاظت قرار دهیم.

صفی خانی گفت: از بین خزندگان لاک پشت مهمیز دار، از بین پرندگان ترلان، بحری، بالابان، غاز پیشانی سفید کوچک، میش مرغ و از بین پستانداران پایکا، زرده بر و سیاه گوش را می توان به عنوان گونه های جانوری در معرض خطر استان همدان نام برد.

تعداد گونه های جانوری شناسایی شده استان همدان تاکنون بیش از ۳۱۵ گونه است.


او در ادامه گفت: این گونه های جانوری شامل چهار گونه دوزیست، ۴۵ گونه خزنده، بیش از ۱۹۰گونه پرنده، ۳۴گونه پستاندار و ۳۹ گونه ماهی هستند.

صفی خانی در خصوص با تنوع زیستی و جانوری استان همدان گفت: تراکم جمعیت انسانی در واحد سطح وضعیت حفاظت جانوری را در استان محدود می کند و از طرفی گونه های جانوری محدودیت دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

کلید واژه :

گونه جانوری همدان در خطر انقراض

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha