کد خبر : ۳۴۹۹۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برخی از انواع بیماری ها در دام علائم ظاهری مشخصی ندارند

رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوانات مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: در مناطقی که میزان کنه ها بیشتر است، باید نسبت به سم پاشی دام ها و مناطق نگهداری دام اقدام شود.

برخی از انواع بیماری ها در دام علائم ظاهری مشخصی ندارند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بهزاد امیری گفت:  از خرید گوشت هایی که خارج از نظارت شبکه سازمان دامپزشکی ذبح و عرضه می شوند، خصوصا کنار جاده ها و معابر خودداری شود. افرادی که به ذبح دام مشغول هستند، باید از وسایل محافظت کننده مانند دستکش، چکمه و لباس مناسب استفاده کنند و ابزارشان را بعد از ذبح، ضدعفونی کنند. خونابه ها نیز باید به طریق بهداشتی دفع شود.

او گفت: دام زنده را باید از میادین عرضه مجاز دام خریداری کرد؛ چرا که این مراکز تحت نظر سازمان دامپزشکی هستند. گوشت دام ذبح شده باید به مدت حداقل ۲۴ ساعت در دمای ۴ درجه سانتی گراد در یخچال قرار داده شود  تا ویروس احتمالی موجود در گوشت  از بین برود. جگر پس از ۴۸ ساعت نگهداری در دمای چهار درجه سانتی گراد، مصرف شود و مردم از مصرف جگر خام خودداری کنند.

به گفته وی ذبح دام باید در کشتارگاه ها انجام شود. در تمامی کشتارگاه های مجاز دام، دامپزشکان حضور دارند و دام را قبل و بعد از ذبح بررسی و معاینه می کنند. برخی از انواع بیماری در دام ها علائم ظاهری مشخصی ندارند و فقط دامپزشکان و کارشناسان بهداشتی قادر به تشخیص آن ها هستند.

امیری گفت: در مناطقی که میزان شیوع بیماری ها بیشتر است، افراد باید تا حد امکان از گزش کنه ها جلوگیری کنند. در مناطقی که میزان کنه ها بیشتر است، باید برای سم پاشی دام ها و محل نگهداری دام اقدام شود.

او گفت: افراد باید دقت کنند که نباید کنه ها را با دست له کنند. در مناطقی که کنه ها فراوانی بیشتری دارند، لباس های بلند و پوشیده بپوشند و از قلم و یا اسپری دورکننده حشرات استفاده کنند. به لاشه دامی که در اثر بیماری مشکوکی از بین رفته، نزدیک نشوند و دست نزنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

کلید واژه :

برخی از انواع بیماری ها در دام علائم ظاهری مشخصی ندارند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha