کد خبر : ۳۴۹۹۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرح انتقال آب از نشتی سد لار به دماوند در دستور کار قرار گرفت

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح انتقال آب از نشتی سد لار به دماوند در دستور کار قرار گرفت و این طرح تا تیرماه سال ۱۴۰۳ به بهره برداری می رسد.

طرح انتقال آب از نشتی سد لار به دماوند در دستور کار قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  از دماوند، سیداحمد رسولی نژاد، نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شامگاه شنبه در همایش جهاد تبیین یاران انقلاب اسلامی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند با اشاره به نشست شورای اداری استان تهران با حضور رئیس جمهور اظهار کرد: در نشست شورای اداری استان تهران عمده مطالبات مهم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در بخش های درمانی، راه، آب آشامیدنی و غیره را بیان کردم.

وی افزود: در این نشست، معاون اجرایی رئیس جمهور در خصوص اعتبارات شهرستان های دماوند و فیروزکوه اظهارات خلاف واقعی ارائه کرد که به شدت به این موضوع اعتراض کردیم و خدمت ریاست جمهوری اعلام کردیم که با کسانی که نه کار می کنند و نه آمار صحیحی ارائه می دهند، برخورد شود.

امضای تفاهم نامه برای احداث کمربندی جنوبی دماوند 

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مصوبات سفر ریاست جمهوری در سه بخش مطرح و پیگیری می شود، گفت: در دوره های گذشته، نمایندگانی داشتیم که صرفاً چهار سال مطالبه رفع حصر را داشتند و یک بار مشکلات مردم را از تریبون مجلس بیان نمی کرد و گویا در دماوند و فیروزکوه مشکلی وجود نداشته است.

رسولی نژاد به امضای تفاهم نامه برای احداث کمربندی جنوبی دماوند بین وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) اشاره و تصریح کرد: برای اجرای پروژه کمربندی جنوبی دماوند دولت قبلی هیچ همکاری نکرد، اما با آغاز به کار دولت جدید این موضوع مورد پیگیری قرار گرفت و رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی قول مساعدت داد و امروز این موضوع به نتیجه رسید.

وی ادامه داد: برخی در گذشته به دنبال احداث کمربندی غربی برای عده ای مرفه بی درد در شهرک آویشن بودند؛ با استقرار دولت جدید موارد لازم را پیگیری کردیم، اما عده ای به سرانجام رسیدن آن را به تمسخر گرفته بودند و مشاهده کردند که با پیگیری های انجام شده تفاهم نامه احداث کمربندی به امضا رسید و در چهار ماه آینده این طرح پس از مطالعات و نهایی شدن گزینه های پیشنهادی عملیاتی خواهد شد.

تأمین آب شرب پایدار دماوند از سد لار تا تیرماه ۱۴۰۳

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل تأمین آب شرب در دماوند افزود: برای تأمین آب شرب مورد نیاز شهرستان دماوند طی دو سال قبل پیشنهاد داریم که از محل نشتی سد لار که برای شرق تهران در نظر گرفته شده، شبکه ای به میزان ۵۰۰ لیتر بر ثانیه به این شهرستان منتقل شود که این موضوع مورد موافقت وزیر وقت نیرو قرار نگرفت.

رسولی نژاد گفت: خوشبختانه با پیگیری های مجدد، محرابیان وزیر نیرو با انتقال آب از سد لار به شهرستان دماوند موافقت کردند و این پروژه در حال فعال شدن است و آب پایدار تا تیرماه سال ۱۴۰۳ به این شهرستان می رسد؛ بنابراین باید طی دو سال آینده میزان مصرف آب در پنج شهر و روستاهای شهرستان دماوند را طوری مدیریت کنیم که مشکلی به وجود نیاید؛ یک انشعاب از این پروژه به شرق شهر تهران و یک انشعاب به شهرستان دماوند منتقل خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای شهرک های صنعتی شهرستان دماوند تصریح کرد: شهرک های صنعتی با مشکلات زیادی در حوزه ای آب و برق مواجه بودند که با پیگیری ها و اقدامات انجام شده در حوزه برق، شبکه ۶۳.۲۰ شهرک صنعتی شماره دو دماوند تا پایان هفته جاری وارد مدار می شود و برای تأمین آب نیز چاه های مورد نیاز با اخذ مجوز حفر شده است؛ حمایت از صنعت نباید در حد شعار باشد و باید در عمل نشان داد و در خصوص مشکلات کارخانه ها و واحدهای صنعتی هر هفته با مدیران هامل بانک ها دیدار داریم و پیگیر مشکلات آنان هستیم.

بهره برداری از ۳ بخش جدید بیمارستان حضرت فاطمه(س) دماوند

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه بهداشت و درمان بیان کرد: در دوران اوج کرونا، نسبت به توسعه بیمارستان سوم شعبان دماوند اقدام کردیم و توانستیم دو دستگاه اکسیژن ساز را برای این بیمارستان تأمین کنیم و با توجه به اینکه سوم شعبان تنها بیمارستان نسبتا مناسب شرق استان تهران است به زودی 25 تخت جدید با حمایت خیران به این بیمارستان اضافه خواهد شد.

رسولی نژاد ادامه داد: در خصوص بیمارستان حضرت فاطمه (س) دماوند نیز، مدیریت آن تفکیک نشده بود و مورد بی توجهی قرار داشت که در ابتدا مدیریت آن به طور مستقل منصوب و تجهیزات مورد نیاز این بیمارستان تأمین شد؛ اکنون بیمارستان حضرت فاطمه (س) در سه بخش آزمایشگاهی، بستری و اتاق عمل در حال توسعه است که این بخش ها به مرور زمان بهره برداری خواهند شد.
وی اضافه کرد: برای بخش رودهن، مجوز احداث درمانگاه تأمین اجتماعی اخذ شده و در دماوند نیز شورای اسلامی شهر پیگیر اخذ مجوز برای درمانگاه تأمین اجتماعی هستند و در ادامه این درمانگاه ها به پلی کلینیک تبدیل خواهند شد.
اختصاص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی برای پروژه فاضلاب رودهن در سفر ریاست جمهوری

نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس اظهار کرد: اجرای پروژه فاضلاب رودهن، یکی از اقدامات اساسی است که در سفر ریاست جمهور اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان برای آن مصوب شد.

رسولی نژاد ادامه داد: برای سفر ریاست جمهوری مصوبات دیگری از جمله ورزشگاه تختی، مرکز فنی و حرفه ای خواهران و مرکز هتل داری دماوند در نظر گرفته شده و در هفته آینده نیز مصوبات جدیدی خواهیم داشت و بعد از سفر رئیس جمهور به شهرستان های استان تهران، سومین سری از اعتبارات را جذب خواهیم کرد.

وی در خصوص پروژه فاضلاب شهر دماوند نیز بیان کرد: فاضلاب شهر دماوند مراحل پایانی خود را طی می کند و طبق ماده 56 یک بانک یا مجموعه ای از بانک ها به صورت هلدینگ می توانند در پروژه ای همچون پروژه فاضلاب دماوند یا رودهن شرکت کنند.

منبع: فارس

کلید واژه :

طرح انتقال آب از نشتی سد لار به دماوند در دستور کار قرار گرفت

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha