کد خبر : ۳۴۹۹۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نقشه راه مقابله با ریزگردها در سمنان تدوین شد

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: این استان برای مقابله با پدیده هایی ازجمله خشک سالی، سیلاب، فرسایش خاک و ریزگردها، دارای نقشه راه شده است.

نقشه راه مقابله با ریزگردها در سمنان تدوین شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، محمد راستین، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اظهار کرد: آبخیزداری یکی از اقدامات مهم برای سازگاری با پدیده های افزایش یا کاهش دما، خشک سالی و وقوع سیلاب است.

وی گفت: استان سمنان با سرمایه گذاری در این حوزه می تواند از خسارت های آن گذر کرده و توسعه پایدار را برای این بخش فراهم کند.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان افزود: با توجه به این که بخش عمده شهرهای استان در دامنه های جنوبی البرز قرار دارد، توجه به اجرای طرح های آبخیزداری برای مقابله با خسارت ناشی از وقوع سیلاب، سرمایه گذاری در نفوذپذیری منابع آب های سطحی و مدیریت بارش های نقطه ای ضروری است.

راستین گفت: این استان برای مقابله با پدیده هایی ازجمله خشک سالی، سیلاب، فرسایش خاک و ریزگردها، دارای نقشه راه آبخیزداری و آبخوان داری بوده و از سه سال قبل با رویکرد جدی، سرعت دادن به این طرح ها را آغاز کرده است.

منبع: فارس

کلید واژه :

نقشه راه مقابله با ریزگردها در سمنان تدوین شد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha