کد خبر : ۳۴۹۹۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

میزان آب دریاچه ارومیه چهار میلیون مترمکعب افزایش یافت

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی با بیان اینکه میزان آب دریاچه ارومیه به ۳.۱۸ میلیارد متر مکعب رسیده است، گفت: این میزان هر چند نسبت به مدت مشابه سال گذشته…

میزان آب دریاچه ارومیه چهار میلیون مترمکعب افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجید دستگاهی با اشاره به بارش های صورت گرفته در حوضه آبریز دریاچه ارومیه وسعت فعلی دریاچه را ۲ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع عنوان کرد و افزود: وسعت دریاچه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، یک هزار و ۷۳ کیلومتر مربع کاهش دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تراز دریاچه ارومیه نیز اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۷ سانتی متر کاهش یافته است، اظهار کرد: در هفته جاری، تراز آن به یک هزار و ۲۷۰ متر و ۷۹ سانتی متر رسید در حالیکه طی مدت مشابه سال گذشته این میزان یک هزار و ۲۷۱ متر و ۳۶ سانتی متر بود.

وی تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه را یک هزار و ۲۷۴ متر و ۱۰ سانتی متر اعلام کرد و ادامه داد: ارتفاع کنونی این دریاچه نیز نسبت به بیشترین تراز ثبت شده برای آن که در سال ۱۳۷۴ رخ داده بیش از ۷.۷ متر کاهش یافته است.

دستگاهی تاکید کرد: کاهش بارش ها طی ۲ سال اخیر به ویژه بارش برف در سال گذشته، عاملی بر کاهش تراز دریاچه ارومیه به شمار می رود.

 دولت سیزدهم تاکید ویژه ای به اتمام طرح های انتقال آب به دریاچه ارومیه دارد که با اجرای طرح های انتقال آب حوضه به حوضه، احتمال افزایش تراز دریاچه در ماه های آتی و سال آینده بسیار زیاد است.

منبع: ایرنا

کلید واژه :

میزان آب دریاچه ارومیه چهار میلیون مترمکعب افزایش یافت

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha