کد خبر : ۳۴۹۹۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طبیعت مازندران میزبان پرندگان مهاجر عبوری

مسؤول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: پرنده سار جز گونه های مهاجران عبوری استان هستند که طی  ۱۰ روز تا دو هفته مهمان عبوری مازندران محسوب می شوند.

طبیعت مازندران میزبان پرندگان مهاجر عبوری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  از شهرستان ساری، کوروس ربیعی مسوول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه سالانه ما میزبان بیش از  ۱۲۰ گونه پرنده اعم از مهاجر، زمستان گذران، تابستان گذران و عبوری هستیم، اظهار کرد: این پرندگان چه در فصل بهار تابستان و چه در زمستان به طبیعت استان مهاجرت می کنند.

وی گفت:  این روزها شاهد دسته های زیادی از پرندگان در فضاهای شهری و پایین دست استان هستیم.

مسؤول حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با اعلام اینکه طبیعت مازندران این روزها میزبان پرنده سار صورتی و تاج سیاه است، تصریح کرد: این گونه از پرندگان جز گونه مهاجران عبوری هستند که طی  ۱۰ روز تا دو هفته مهمان عبوری استان محسوب می شوند.

این مسؤول با تاکید بر ضرورت تامین امنیت تغذیه ای و محیطی پرندگان، خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم می توان از زیبایی ها هم لذت برد.

گفتنی است، سار، پرنده ای اجتماعی و پر سر و صداست که به صورت گروهی زندگی کرده که این روزها در دسته های بزرگ در مناطق روستایی و یا شهری و سایر مهمانان موقت طبیعت استان به شمار می روند.

منبع: فارس

کلید واژه :

طبیعت مازندران میزبان پرندگان مهاجر عبوری

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha