کد خبر : ۳۴۹۹۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سدسازی باعث از بین رفتن تالاب ها می شود

یک کارشناس محیط زیست گفت: مدتی است که سدسازی ها و بخصوص سدسازی های ترکیه باعث به وجود آمدن مشکلاتی از جمله بروز ریزگرد ها در کشور شده است.

سدسازی باعث از بین رفتن تالاب ها می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یک کارشناس محیط زیست گفت: آب نقش اساسی در زندگی مردم دارد؛ در جهان با افزایش جمعیت، آب نقش کلیدی را ایفا می کند و در 

به گفته شاهسوند، سد سازی های ترکیه کشور های سوریه، عراق و ایران را درگیر می کند که پیامد های این سدسازی ها قابل رویت است، ریزگرد های موجود هرچند تنها منشاء خارجی ندارد و نمی توان منشاء آن را تماماً خارجی قلمداد کرد، اما در هنگام سدسازی ها چرخه جریان آب بر هم می خورد و می تواند تالاب های مختلفی را خشک کند، زمانی که یک دریاچه به عنوان یک بستر آبی از بین برود گرد و خاکی که در بستره ی این بستر آبی باقی می ماند می تواند با باد به مناطق دیگر منتقل شود و برای زیرساخت های مختلف مشکل ساز شود.

او گفت: سدسازی ها باعث از بین رفتن تالاب ها، دریاچه ها و بسترهای آبی مختلف می شود که این سدسازی ها می تواند داخلی یا خارجی باشد.

پیشتر نیز امیر عبداللهیان اقدامات ترکیه در حوزه سدسازی و تأثیرهای منفی آن بر محیط زیست ایران را غیرقابل قبول خوانده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

کلید واژه :

سدسازی باعث از بین رفتن تالاب ها می شود

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha