کد خبر : ۳۴۹۹۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مصرف بی رویه انرژِی زمینه ساز آسیب رساندن به محیط زیست است

امام جمعه شیراز تولید و مصرف بی رویه انرژِی را زمینه ساز آسیب رساندن به محیط زیست ارزیابی کرد و از مسئولان حوزه انرژِی خواست تا با اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی صحیح با پدیده زیان بار اسراف مقابله کنند.

مصرف بی رویه انرژِی زمینه ساز آسیب رساندن به محیط زیست است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، آیت الله دژکام در دیدار با سرپرست و جمعی از مدیران و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: فرآیند تولید، توزیع و مصرف برق باید در چارچوبی انجام شود که از نظر ارزش های انسانی، دینی و ملی ضرری را بر کشور و استان تحمیل نکند.

او، تولید و مصرف بی رویه انرژِی را زمینه ساز آسیب رساندن به محیط زیست ارزیابی و گفت: اسراف در ارزش های دینی به عنوان گناه برشمرده می شود و از مسئولان حوزه انرژِی در خواست داریم تا با اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی صحیح با پدیده زیان بار اسراف مقابله کرده و جامعه را به سوی مصرف بهینه سوق دهند.

امام جمعه شیراز، نقش اصحاب رسانه را در این زمینه سازنده ارزیابی کرد و گفت: مصالح کشور و مردم باید در زمینه تولید و مصرف انرژی مورد توجه قرار گیرد.

او گفت: سکانداری شرکت توزیع نیروی برق استان فارس به فردی متخصص، متعهد و باتجربه واگذار شده، در سنوات گذشته با مهندس جلایر به سفر معنوی حج مشرف شدیم و خاطرات شرینی بر جای بماند و ایشان تجربه گرانبهایی در شرکت توزیع برق دارد و سالیان طولانی در بخش های مختلف حوزه انرژِی برق خدمت کرده است و امیدوارم در پرتو عنایات پروردگار متعال در زمینه خدمت رسانی به مردم شریف کشور و استان کارنامه موفقی ثبت کند.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نیز گفت: خانواده بزرگ صنعت برق در استان جمعیتی بالغ بر چندین هزار نفر را تشکیل می دهند و تلاش داریم از این ظرفیت ارزنده به عنوان یک جامعه تاثیرگذار فرهنگی بهره بریم.

حمیدرضا جلایر گفت: حضور آیت الله دژکام در جمع فعالان حوزه انرژی، مایه دلگرمی بوده و رهنمود های ایشان راهگشاست و این نصایح خردمندانه چراغ راه سیاست گذاری های صنعت برق فارس خواهد بود.

او با تاکید بر این که تقاضای مصرف بهینه به معنای ضعف در تولید برق نیست، گفت: کشور های پیشرفته و ثروتمند در مدیریت مصرف برق بسیار فعال و کوشا هستند.

جلایر گفت:  صنعت برق در حوزه صنایع و تولیدات به عنوان زیرساخت مهم و محوری قرار می گیرد، در سال های اخیر وضعیت اقلیمی کره زمین به سمت و سوی افزایش دما تغییر رویه داده است و به همین دلیل تمهیداتی از سوی وزارت نیرو اندیشیده شده تا در عملکرد صنایع و روند تولید وقفه ای به وجود نیاید. بر همین اساس امیدوارم با همراهی و مشارکت مردم شریف، ایام پیک اوج مصرف برق را در سال جاری به صورت مطلوب پشت سرگذاریم.

او، در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه وزارت نیرو با استخراج قانونمند و مجاز رمزارز مخالفتی ندارد گفت: از شهروندان تقاضا می شود برای کشف دستگاه های رمزارز غیرمجاز با صنعت برق استان فارس همکاری کنند و بر اساس دستورالعمل تا سقف بیست میلیون تومان برای گزارشات موثق، پاداش دریافت کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان فارس شیراز

کلید واژه :

مصرف بی رویه انرژِی زمینه ساز آسیب رساندن به محیط زیست است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha