کد خبر : ۳۴۹۹۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هیئت های اندیشه ورز برای حل بحران آب، جمعیت و اشتغال برنامه ارائه دهند

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه هیئت های اندیشه ورز بسیج برای حل بحران آب، جمعیت و اشتغال در همدان برنامه ارائه دهند گفت:برای کمک بهتر به دولت باید ضمن کار کارشناسی، جهادی فعالیت کرد.

هیئت های اندیشه ورز برای حل بحران آب، جمعیت و اشتغال برنامه ارائه دهند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  از همدان سردار مظاهر مجیدی صبح امروز در جمع مسئولان اقشار سپاه استان همدان با بیان اینکه در حوزه اقتصادی، دولت در تلاش است مشکلات را برطرف کند که سپاه و بسیج می توانند در این زمینه کمک کنند افزود: در راستای کمک بهتر به دولت اساتید در هیئت های اندیشه ورز باید با کار کارشناسی و برگزاری جلسات کاربردی با دستگاه هایی که مرتبط هستند برای عبور از بحران کمک کنند.

وی یکی دیگر از مشکلات را جمعیت عنوان کرد و با بیان اینکه نسل ما رو به کهولت می رود و شاید در ۱۰ سال آینده یکی از معضلات کشور نبود نیروی جوان برای انجام امور باشد گفت: متأسفانه همدان هم جزء استان هایی است که از نظر وضعیت جمعیتی و فرزندآوری بسیار عقب است که باید برای این موضوع فکری کرد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان مسئله بعدی را بحران آب در استان دانست و گفت: ما همچون استان های دیگر خشکسالی های پیاپی داشتیم و این خشکسالی مشکلاتی را برای استان ایجاد می کند؛ به خصوص در مرکز استان.

وی افزود: نیاز استان حدود یک هزار و ۲۵۰ لیتر در ثانیه است و با توجه به ضرورت صرفه جویی، این امر نیاز به فرهنگسازی دارد بنابراین باید شیوه استفاده از آب را به خانواده ها آموزش دهیم تا با بحران مواجه نشویم.

  مجیدی با اشاره به اینکه باید از فرصت پیش رو استفاده کرده و با هم افزایی با مدیران مشکلات استان را حل کنیم گفت: باید ببینیم سهم ما در ایجاد اشتغال چقدر است و یا در مسکن چقدر می توانیم دولت را کمک کنیم.

وی با بیان اینکه باید زیرساخت های استان همدان را از نظر ساخت و سازها تقویت کنیم بیان کرد: امسال در بحث محرومیت زدایی با کمک گروه های جهادی و بسیج سازندگی می توان اقدامات خوبی را انجام داد.

منبع: فارس

کلید واژه :

هیئت های اندیشه ورز برای حل بحران آب

،

جمعیت و اشتغال برنامه ارائه دهند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha