کد خبر : ۳۴۹۹۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استارتاپ ایرانی آسیب پذیری سایبری بین المللی را کشف کرد

یکی از استارتاپ های ایرانی فعال در حوزه امنیت سایبری اعلام کرد که به تازگی آسیب پذیری جدی در یک نرم افزار مدیریت پسورد بین المللی را یافته است.

استارتاپ ایرانی آسیب پذیری سایبری بین المللی را کشف کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یک استارتاپ ایرانی که در حوزه امنیت سایبری فعالیت می کند، در زمان اجرای یکی از پروژه های تست نفوذ خود، موفق به کشف یک آسیب پذیری بین المللی در نرم افزار Teampass شد؛ ابزاری برای مدیریت انواع گذرواژه که بعضی شرکت های ایرانی نیز از آن استفاده می کنند.

«محمدرضا مستمع»، مدیرعامل راسپینا نت پارس در همین رابطه توضیح داد: پس از انجام تست نفوذ برای یک مشتری ایرانی و بعضی سرویس هایی که این مشتری از آن ها استفاده می کرد، به آسیب پذیری جدی در نرم افزار Teampass برخورد کردیم. این آسیب پذیری از نوع XSS بود که به وسیله آن، نفوذگر می تواند کد جاوا اسکریپت خود را روی مرورگر قربانی اجرا کند.

وی افزود: در واقع با استفاده از این آسیب پذیری، هکر می تواند به روشن کردن وب کم کاربر یا حتی داده هایی مانند کوکی های مرورگر کاربر دسترسی داشته باشد تا به جای قربانی روی نرم افزار Teampass لاگین شود و به تمامی رمز عبورهای ذخیره شده در این نرم افزار دسترسی پیدا کند. دست یافتن به چنین سطحی از آسیب پذیری برای یک هکر به معنای زدن ۱۰۰ نشان با یک تیر است. ما به تازگی و پس از کشف این ضعف، آن را به Teampass گزارش دادیم تا مشکل را برطرف کنند. این ضعف اکنون در این نرم افزار فرانسوی برطرف شده است.

به گفته مدیرعامل این مجموعه، این آسیب پذیری در مرجع بین المللی Mitre با شماره CVE-2022-26980 ثبت شده است. همچنین کد سواستفاده از این آسیب پذیری در گیت هاب راسپینا نت پارس نیز قرار داده شده است. نکته مهم اینکه موسسه ملی استاندارد و تکنولوژی ایالات متحده (NIST) نیز میزان ریسک امنیتی همین آسیب پذیری را ۶.۱ از ۱۰ اعلام کرده است که در سطح متوسط است.

مستمع خاطرنشان کرد: در واقع دستیابی به پسورد، اولین بخشی است که مورد حمله هکرها قرار می گیرد؛ به ویژه در سازمان های بزرگ که دسترسی به پسوردها به معنای دستیابی به تمامی اطلاعات است. از آنجایی که برخی سازمان ها و شرکت های ایرانی از نرم افزار Teampass استفاده می کردند خطری بزرگ و بالقوه آن ها را تهدید می کرد.

منبع: ایرنا

کلید واژه :

استارتاپ ایرانی آسیب پذیری سایبری بین المللی را کشف کرد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha