کد خبر : ۳۴۹۹۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اثر بی آبی و خشکسالی بر مزارع در ایلام

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ایلام گفت: با توجه به بروز خشکسالی شدید و کمبود بارش ها خسارت به مزارع (گندم و جو) تقریباً ۱۰۰ درصد است و تنها در صورت بارش های بهاری، حبوبات با درصد خسارت کمتر قابل برداشت خواهند بود.

اثر بی آبی و خشکسالی بر مزارع در ایلام

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گفته آقای خدارحمی،در سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مقدار ۱۹۵۷ هکتار گندم، ۴۶۴۰ هکتار جو، ۳۴ هکتار نخود و ۱۵۶/۶ هکتار عدس در سطح شهرستان ایلام کشت صورت گرفته است.

او می گوید: با توجه به بروز خشکسالی شدید و کمبود بارش ها خسارت به مزارع (گندم و جو) تقریباً ۱۰۰ درصد است و تنها در صورت بارش های بهاری، حبوبات با درصد خسارت کمتر قابل برداشت خواهند بود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ایلام گفت: میزان بارش ها در سال جاری ۱۸۹ میلیمتر بوده و نسبت به سال گذشته (۳۴۹ میلیمتر) کاهش ۴۶ درصدی و نسبت به بلند مدت ۶۴ درصد کاهش داشته است.

او می گوید: میزان اراضی بیمه شدگان شهرستان ۱۲۵۱ هکتار است که برآورد میزان خسارت انجام و اعلام شده و قطعاً به بیمه شدگان خسارت پرداخت می شود ولیکن پرداخت غرامت اراضی غیر بیمه ای فعلاً خبری نیست و منتظر تصمیمات سازمان هستیم.

او گفت: در سطح شهرستان یک مرکز خرید گندم واقع در بخش سیوان موجود است که محصولات برداشت شده کشاورزان را دریافت می کند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ایلام گفت: تعداد کمباین بومی شهرستان جهت برداشت محصولات کشاورزی ۳ دستگاه و ۳ دستگاه هم خریداری شده است و در سال های طبیعی و غیر خشکسالی از کمباین های مهاجر شهرستان های همسایه استفاده می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان ایلام 

کلید واژه :

اثر بی آبی و خشکسالی بر مزارع در ایلام

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha