کد خبر : ۳۴۹۹۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شهر سوران کاندید شهر سالم از سازمان جهانی بهداشت شد

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: شهر سوران جز ۱۱ شهر کاندید در کشور برای دریافت گواهینامه بین المللی شهر سالم از سازمان جهانی بهداشت می باشد.

شهر سوران کاندید شهر سالم از سازمان جهانی بهداشت شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  دکتر راضیه کیخائی در اولین نشست هماهنگی و هم اندیشی شهر سالم که در شهر سوران برگزار شد گفت: خوشبختانه شهر سوران جز ۱۱ شهر کاندید در کشور در شبکه ملی شهر های سالم ایران ثبت شده و به همین منظور در حال انجام برنامه ریزی های لازم جهت دریافت گواهینامه بین المللی شهر سالم از سازمان جهانی بهداشت می باشد.

او گفت: برای دریافت این گواهینامه معتبر نیاز به حمایت های همه جانبه تمامی دستگاه های اجرایی، سازمان های مردم نهاد، شهرداری، وتلاش تمامی اقشار مردم این شهر است تا شاهد داشتن شهری سالم در این نقطه از میهن اسلامی باشیم.

دکتر کیخائی بر مشارکت مردمی و تعاملات اجتماعی در بین سایر گروه های جامعه تاکید کرد.

او گفت: استفاده ازنوآوری و ابتکارات محلی برای ارتقای سلامت شهر و اولویت دهی به سلامت در تمام سیاست های توسعه شهری الزامیست.

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بهره گیری از تجربیات سایر شهر ها و تلاش برای انتخاب سوران به عنوان شهر سالم می تواند نقش و جایگاه این شهرستان را دراستان و کشور ارتقاء دهد.

او گفت: با توجه به دارا بودن شهر سوران از مشارکت های مردمی و خیرین و همچنین نیرو های خدوم و کوشا می تواند به عنوان اولین شهر سالم در استان عزیزمان ثبت شود و الگویی برای سایر شهر ها باشد.

 رئیس مرکز بهداشت سیب و سوران نیز در این نشست بر تشکیل کارگروه های فرعی با مشارکت سایر ادارات، خیرین و داوطلبان سلامت خواستار شد.

 ایوب کرد تمینی گفت: مرکز بهداشت سوران با حمایت های فرمانداری و سایر سازمان ها و نهاد های دولتی و مردمی در سوران تمام سعی و تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا در راستای اهداف شهر سالم فعالیت نماید.

او گفت: همواره رویکرد بهداشت برای همه مردم منطقه اولویت اول تمامی سازمان ها بوده است و مرکز بهداشت سوران با پشتیبانی آن ها و با همت و همراهی مردم توانسته است در این راستا فعالیت نماید و امید است که این شهرستان به زودی شاهد دریافت گواهینامه شهر سالم باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان سیستان و بلوچستان زاهدان

کلید واژه :

شهر سوران کاندید شهر سالم از سازمان جهانی بهداشت شد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha