کد خبر : ۳۴۹۹۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش راندمان تولید با نظارت بر سلامت و بهداشت محصولات کشاورزی

رییس سازمان حفظ نباتات کشور بر نقش اساسی این سازمان بر راندمان تولید تاکید کرد و گفت: نظارت بر سلامت و بهداشت محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی از بسترهای کشت،…

افزایش راندمان تولید با نظارت بر سلامت و بهداشت محصولات کشاورزی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،از وزارت جهاد کشاورزی، «شاهپور علائی مقدم» در نشست شورای مدیران سازمان حفظ نباتات کشور، ضمن قدردانی از همه معاونین و مدیران ستادی و استانی سازمان در برگزاری منظم و منسجم همایش وبیناری با سرویس فدارال حمایت از حقوق مصرف کنندگان روسیه بر پیگیری مصوبات همایش و به نتیجه رساندن آن تاکید کرد و افزود: مدیران حفظ نباتات استان ها و مجموعه های حفظ نباتات شهرستان ها در خط مقدم مبارزه با عوامل خسارت زا نقش مهم و اساسی دارند.

رییس سازمان حفظ نباتات اظهار داشت: نقش مدیران و کارشناسان استانی در مبارزه با عوامل خسارت زای گیاهی در مرحله داشت به خصوص در بحث مبارزه با سن و ملخ بسیار چشمگیر است و با تعامل با مجموعه ستاد سازمان با توجه به شرایط کنونی در حفظ حداکثری محصولات تلاش مضاعفی را می طلبد.

وی ادامه داد: معاونان و مدیران فنی نیز با گزارش گیری های منظم و تدوین دستورالعمل ها و رصد و پایش موضوعات مهم استان ها برنامه ریزی های لازم را در این خصوص داشته باشند.

علائی مقدم تلاش برای اقتدار ملی در تامین امنیت غذایی را یکی از وظایف مهم سازمان حفظ نباتات برشمرد و تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی و وابستگی به واردات کشور به خوراک دام مجموعه معاونت قرنطینه و بهداشتی گیاهی در خصوص تأمین نهاده های دامی در کشور با تحلیل خطر و تدوین ضوابط و استانداردها بر سلامت محموله های وارداتی نظارت کامل داشته باشند.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور بر نقش اساسی این سازمان بر راندمان تولید اشاره کرد و گفت: نظارت بر سلامت و بهداشت محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی از بسترهای کشت، زمان داشت تا صادرات تاثیر مستقیم بر بالا رفتن راندمان تولید در کشور دارد.

وی با بیان این که برنامه هفتم سندی بالادستی است که قابلیت اجرایی در اخذ بودجه را دارد، گفت: کمیته تدوین برنامه هفتم توسعه تشکیل شده و مدیران باید با ارسال به موقع موارد مرتبط به حوزه کاری در این مهم نقش اساسی ایفا کنند.

علائی مقدم با اشاره به شعار سال، تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین گفت: در راستای شعار سال بحث مبارزه با عوامل خسارت زا باید به صورت دانش بنیان نیز برنامه ریزی شود که تحقق این امر مستلزم تعامل با شرکت های دانش بنیان است.

منبع: ایرنا

کلید واژه :

افزایش راندمان تولید با نظارت بر سلامت و بهداشت محصولات کشاورزی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha