کد خبر : ۳۴۹۸۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آلودگی ناشی از پخت و پز تا مدتی در هوا باقی می ماند

ذرات معلق در هوا مانند آنهایی که در پخت و پز آزاد می شوند ممکن است تا چندین روز در اتمسفر باقی بمانند چراکه از طریق نانوساختارهایی توسط اسیدهای چرب در هنگام انتشار در هوا ایجاد می شوند.

آلودگی ناشی از پخت و پز تا مدتی در هوا باقی می ماند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  به نقل از ساینس دیلی، با شناسایی فرآیندهایی که نحوه تغییر شکل این ذرات معلق در هوا را در جو کنترل می کنند، دانشمندان قادر خواهند بود تأثیر آنها را بر محیط و اقلیم بهتر درک و پیش بینی کنند.

کارشناسان دانشگاه بیرمنگام انگلیس از ابزارهایی برای بررسی رفتار لایه های نازک اسید اولئیک، یک اسید چرب غیراشباع که معمولاً در زمان پخت و پز آزاد می شود، استفاده کردند.

سپس، با استفاده از یک مدل نظری همراه با داده های تجربی، تیم قادر به پیش بینی مدت زمانی بود که آئروسل های تولید شده از پخت و پز ممکن است در محیط باقی بمانند.

این نوع از ذرات معلق در هوا مدت هاست که با کیفیت پایین هوا در مناطق شهری مرتبط هستند، اما اندازه گیری تأثیر آن ها بر تغییرات آب و هوایی توسط انسان دشوار است که به دلیل طیف متنوعی از مولکول های موجود در ذرات معلق در هوا و برهمکنش های متفاوت آن ها با محیط است.

دکتر «کریستین پفرنگ»، نویسنده اصلی از دانشگاه بیرمنگام، گفت: «آئروسل های پخت و پز تا ۱۰ درصد از انتشار ذرات معلق (PM) را تشکیل می دهند. یافتن راه های دقیق برای پیش بینی رفتار آنها، راه های بسیار دقیق تری را برای ارزیابی نقش آن ها در تغییرات اقلیمی به ما می دهد.»

محققان در حال تحقیقات بیشتر در این زمینه هستند.

منبع: مهر

کلید واژه :

آلودگی ناشی از پخت و پز تا مدتی در هوا باقی می ماند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha