کد خبر : ۳۴۹۸۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

منهول های ورودی به ساحل گناوه بسته شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه گفت: خروجی کانال های آبهای سطحی که با فاظلاب ترکیب می شد، به وسیله دیوارچینی مسدود شد.

منهول های ورودی به ساحل گناوه بسته شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کامبیز عبدالهی صبح روز چهارشنبه اظهار کرد: در نشستی هم اندیشی که با فعالان و سمن های زیست محیطی شهرستان گناوه درباب وضعیت بسیار خطرناک و آلوده کننده ورود فاضلاب به دریا در سواحل بندر گناوه داشتیم، مصوب شد که در نشستی فوری با فرماندار محترم شهرستان معضل فاضلاب و رهاشدن آن به دریا را پیگیری کنیم.

وی تصریح کرد: در تداوم این حرکت زیست محیطی، با حضور فرماندار محترم شهرستان گناوه نشستی برگزار شدکه مصوبات آن مبنی بر مسدود شدن منهول های ورودی فاضلاب به دریا بود و همچنین تصمیم جدی بر پاکسازی تمامی کانال ها ورودی فاضلاب به دریا (به صورت دوبار در هفته) به همت شهرداری گناوه بود؛ که این دو صوبه در روز جاری اجرایی و تمام منهول های ورودی فاضلاب به دریا مسدود و کانال ها نیز پاکسازی شد.

همچنین رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه در ادامه از دو مصوبه دیگر در این نشست با فرماندار شهرستان گناوه خبر داد:

۱-پکیچ فاضلاب کنار مسکن مهر مجاور دریا که بلااستفاده رها شده طی تفاهم نامه ای در مدت یک هفته آینده از اداره آبفا به شهرداری گناوه تحویل داده شود.
۲-طبق ماده ۱۵ مصوب مجلس شورای اسلامی کلیه مشترکین موظفند تقاضای نصب انشعاب فاضلاب ملک خود را به مرجع مربوط تسلیم وهزینه آن را پرداخت کنند درغیر این صورت شرکت آب و فاضلاب مجاز به قطع آب آن املاک خواهند بود. برقراری مجدد آب موکول به درخواست نصب انشعاب فاضلاب و پرداخت هزینه آن است. با توجه به این ماده شرکت آب و فاضلاب گناوه مقرر شد پس از اخطار به خانه هایی که فاضلاب را به کانال های سطحی آب رها می کنند، به درب آن ساختمان ها رفته، طبق قانون ملزم به وصل شدن به شبکه فاضلاب شوند.

فرهاد قلی نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در باب این مصوبات و اجرایی شدن آن گفت: ورود فاضلاب های خانگی شهرها و روستاها در سواحل به دریا موجب آلودگی اکوسیستم دریایی و آلودگی شناگاه ها می شود و ساماندهی و مدیریت فاضلاب ها از سوی دستگاه های اجرایی مسئول در جهت جلوگیری از ورود فاضلاب به دریا ضروری است. ازهمین رو از اقدامات مسئولانه و زیست محیطی دستگاه های اجرایی مسئول در شهرستان گناوه تقدیر و قدردانی به عمل می آید.

منبع: ایسنا

کلید واژه :

منهول های ورودی به ساحل گناوه بسته شد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha