کد خبر : ۳۴۹۸۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

قارچ فله ای غیر پرورشی نخرید

مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت: مردم از خرید قارچ فله ای غیر پرورشی جمع آوری شده توسط افراد بومی خودداری و برای حفظ سلامت خود و خانواده تنها قارچ هایی را که توسط مراکز مجاز و در بسته بندی های دارای مجوز هستند مصرف کنند.

قارچ فله ای غیر پرورشی نخرید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر ساحل قبادی اظهار کرد: هر ساله با شروع فصل بهار و بروز شرایط مساعد در رشد قارچ های خودرو در ابتدای سال متاسفانه با موجی از مسمومیت های ناشی از مصرف خوراکی قارچ های خودرو و سمی روبرو هستیم که متأسفانه موجب بستری شدن بسیاری از  افراد ،نارسایی کبد و حتی فوت می شود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش عمومی و اطلاع رسانی و هشدارهای به موقع از بروز مسمومیت و مرگ ناشی از قارچ سمی و خودرو پیشگیری می کند، افزود: بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی کشور در سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۹۶ مورد و در نیمه نخست سال  ۱۴۰۰ تعداد ۷۹۷ نفر در اثر مسمومیت با قارچ به بیمارستان های سطح کشور مراجعه کردند که نشان دهنده تعداد بالای قربانیان و شایع بودن این مسمومیت در کشور است.

قبادی با بیان اینکه مردم از مصرف قارچ های خودرو و مخصوصاً قارچ هایی که در کنار تنه درختان بویژه درختان خشک شده می رویند پرهیز کنند، تصریح کرد: شناسایی انواع خوراکی قارچ از انواع سمی تنها بر اساس خصوصیات ظاهری مانند شکل، رنگ ،بو، قوام و مزه بوده و تنها توسط متخصصان و کارشناسان مجرب قارچ شناسی و گیاه شناسی امکان پذیر است بنابراین مردم به توصیه های برخی از افراد در تشخیص انواع سمی از انواع خوراکی قارچ توجهی نکنند.

وی با اشاره به اینکه مصرف قارچ توسط پرندگان و سایر جانوران اهلی و وحشی نشان دهنده غیر سمی بودن قارچ برای انسان نیست، خاطرنشان کرد: برخی از روش ها و معیارهای سنتی مانند تغییر رنگ قاشق نقره در اثر تماس با قارچ و یا وجود حشرات در اطراف قارچ و محل رویش قارچ معیار علمی و صحیح برای تشخیص عدم سمی بودن قارچ در همه موارد به شمار نمی رود.

قبادی اظهار کرد: برخی از سموم موجود در قارچ های سمی مقاوم به گرما بوده و فرآیندهای آماده سازی غذا مانند کباب کردن، آب پز، سرخ و بخارپز کردن قادر به تخریب کامل مواد سمی موجود در آن نیست.

وی با بیان اینکه در صورت بروز علایم و نشانه های گوارشی چون تهوع، اسهال و استفراغ به صورت تاخیری (۵ تا ۱۲ ساعت پس از مصرف خوراکی قارچ های خودرو) باید هرچه سریعتر بیمار به مرکز درمانی تخصصی مسمومیت ها منتقل شود، ادامه داد: در مواردی که علائم گوارشی به صورت تاخیری با فاصله بیش از ۶ ساعت از مصرف قارچ خودرو رخ دهد این دسته از قارچ ها سمیت به مراتب بیشتری دارند.

مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با تاکید بر اینکه انتقال سریع بیمار مسموم به یک مرکز درمانی تخصصی مسمومیت ها امکان درمان موفقیت آمیز را افزایش می دهد و هرگونه تاخیر در این امر سبب افزایش احتمال شکست درمان و حتی مرگ بیمار می شود، بیان کرد: با مشاهده علائم و نشانه های بالینی اولیه به ویژه از نوع تاخیری در فردی با سابقه مصرف خوراکی قارچ خودرو از هرگونه خود درمانی و درمان علائمی پرهیز شده و باید بیمار را در اسرع وقت به بیمارستان منتقل کرد.

وی اضافه کرد: بر اساس آمار، هر ساله بیشترین مسمومیت های ناشی از قارچ سمی در  استان هایی چون کرمانشاه، آذربایجان غربی، لرستان ،کردستان ،گلستان، همدان ،قزوین ، چهارمحال و بختیاری، مناطق غربی و  کوهستانی و مناطق مرطوب کشور بروز داشته است.

منبع: ایسنا

کلید واژه :

قارچ فله ای غیر پرورشی نخرید

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha