کد خبر : ۳۴۹۸۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

موضوع اقتصاد دریا محور مورد توجه جدی قرار گیرد

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: ۸۰درصد ماهی شیلاتی کشور در سواحل سیستان و بلوچستان تولید می شود و این استان به لحاظ ظرفیت ویژه شیلاتی و آبزی پروری با هیچ یک از استان های کشور قابل مقایسه نیست.

موضوع اقتصاد دریا محور مورد توجه جدی قرار گیرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،حسین مدرس خیابانی با سید حسین حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی و سرپرست سازمان شیلات ایران در محل این سازمان دیدار و در خصوص مصوبات سفر رییس جمهور به استان از قبیل توسعه اسکله های صیادی کنارک، بریس، رمین و پسابندر گفتگو کرد.

وی همچنین بر تعیین تکلیف اعطای پروانه به لنج های صیادی و کارخانجات شناورسازی باهدف صادرات شناورها و جایگزینی آنها تاکید کرد.

رییس شورای برنامه ریزی وتوسعه سیستان و بلوچستان ادامه داد: باید به منظور تسریع در فرایند توسعه اسکله های صیادی و بنادر شیلاتی استان، اعتبارات این بخش از سازمان شیلات ایران به اداره کل شیلات استان انتقال یابد تا روند توسعه این اسکله ها با کمک اعتبارات استانی و اعتبارات محرومیت زدایی شتاب گیرد.

حسین مدرس خیابانی بندر کنارک را بزرگ ترین بندر صیادی کشور دانست و تصریح کرد: همانطور که در سند تحول دولت که توسط رییس جمهور ابلاغ گردیده است؛ موضوع اقتصاد دریا محور که یکی از قابلیت های استان به شمار می رود باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

سید حسین حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی و سرپرست سازمان شیلات ایران هم در این دیدار ظرفیتهای شیلاتی استان را فوق العاده برشمرد و از تلاش این سازمان برای شکوفایی این بخش از ظرفیتهای استان خبر داد.

در این نشست در خصوص تعیین تکلیف اعطای پروانه به لنج های صیادی و تمرکز زدایی از اعتبارات توسعه اسکله های صیادی و بنادر شیلاتی سیستان و بلوچستان و انتقال اعتبارات به اداره کل شیلات استان توافق شد.

منبع: ایسنا

کلید واژه :

موضوع اقتصاد دریا محور مورد توجه جدی قرار گیرد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha