کد خبر : ۳۴۹۸۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

احتمال ورود کمیسیون بهداشت به موضوع ریزگردها در هفته آتی

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از احتمال ورود این کمیسیون به موضوع ریزگردها در صورت تداوم شرایط آب هوایی موجود خبر داد.

احتمال ورود کمیسیون بهداشت به موضوع ریزگردها در هفته آتی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، همایون سامه یح نجف آبادی درباره وضعیت آلودگی هوا در برخی شهرهای کشور از جمله تهران و وجود ریزگردها گفت: متأسفانه علت این ریزگزدها خشکسالی و بارش کم باران در سال جاری است و این موضوع نیز نه تقصیر دولت و نه تقصیر فرد دیگر است.

وی با اشاره به هشدارهای صادر شده توسط وزارت بهداشت در این زمینه اظهار کرد: میزان آلودگی هوای ناشی از گرد و غبار طی روزهای جمعه و شنبه در برخی شهرها به حدی رسیده که وزارت بهداشت روز جمعه با صدور اطلاعیه ای از مردم و گروه های حساس جامعه خواست تا در تنها در شرایط اضطرار و آن هم با استفاده از ماسک در سطح شهر تردد داشته باشند.

این عضو کمیسیون بهداشت درباره احتمال بررسی موضوع ریزگردها در کمیسیون بهداشت خاطر نشان کرد: این موضوع در دستور کار جلسات هفته جاری کمیسیون بهداشت قرار ندارد اما در صورت تداوم شرایط آب هوایی موجود، احتمال دارد که موضوع در دستور کار جلسات هفته آتی کمیسیون قرار بگیرد.

سامه یح در پایان با بیان اینکه «خشکسالی موضوعی جهانی است که سال به سال بدتر و بدتر می شود»،  تاکید کرد: با توجه به بحران خشکسالی و کاهش بارش ها وزارت خانه های جهاد کشاورزی و نیرو باید با دخالت های خود مسأله مدیریت و بهینه سازی مصرف آب را به ویژه در قسمت کشاورزی در دستور کار خود قرار دهند.

منبع: ایسنا

کلید واژه :

احتمال ورود کمیسیون بهداشت به موضوع ریزگردها در هفته آتی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha