کد خبر : ۳۴۹۸۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

توصیه های بهداشتی برای مواجه با گرد و خاک

سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به شرایط غیراستاندارد اخیر هوای شهر و وقوع گرد و خاک، به بیان توصیه های بهداشتی و خودمراقبتی در این شرایط پرداخت.

توصیه های بهداشتی برای مواجه با گرد و خاک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، وحید شادی نیا با اشاره به گرد و خاک اخیر تبریز اظهار کرد: پدیده ی گرد و خاک خطرات بسیاری بر سلامتی انسان به ویژه افراد حساس و دارای بیماری قلبی و زمینه ای دارد. 

وی ادامه داد: برای گروه های سنی حساس و دارای بیماری های زمینه ای توصیه می شود، حدالامکان از خانه بیرون نیایند، همچنین عموم مردم نیز از ورزش در محیط های باز خودداری کنند.

وی افزود: هنگام وقوع گرد و خاک سعی کنید از ماسک استفاده کنید؛ البته ماسک های سه لایه ی معمولی چندان تاثیری ندارند و بهتر است از ماسک های فیلتردار استفاده شود.

شادی نیا خاطرنشان کرد: از عینک های مناسب استفاده کنید تا گرد و خاک وارد چشمانتان نشود و به آنها آسیبی نرساند. 

وی اضافه کرد: حتماً از مایعات، میوه جات و سبزیجات به میزان کافی استفاده شود و قسمت هایی از بدن نیز که در معرض گرد و خاک بود، شستشو داده شود.

سخنگوی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پایان یادآور شد: اگر با مشکلات حاد سلامتی یا تنگی تنفسی مواجه شدید، با اورژانس استان تماس حاصل کنید تا اقدامات لازم انجام شود.

منبع: ایسنا

کلید واژه :

توصیه های بهداشتی برای مواجه با گرد و خاک

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha