کد خبر : ۳۴۹۸۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حضور خیران در توسعه جنگل حائز اهمیت است

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به اجرای طرح پویش نهال کاری در استان زنجان، گفت: حضور خیران در توسعه جنگل حائز اهمیت است.

حضور خیران در توسعه جنگل حائز اهمیت است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پیمان فقیه (۱۷ فروردین ماه) در مراسم اجرای طرح مدیریت منابع جنگلی بادامستان، اظهار کرد: محدوده جنگل کاری در منطقه بادامستان ۳۵۰ هکتار است که ۵۰ هکتار جنگل کاری با نهال اُرس و ۳۰۰ هکتار به صورت کاشت بذر خواهد بود.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای دو پویش «هر ایرانی یک درخت» و «هر شهید ۱۰۰۰ اصله نهال» با همکاری برخی کارخانجات استان به صورت خیرین منابع طبیعی، عملیات جنگل کاری در منطقه بادامستان انجام خواهد شد و در این راستا سه شرکت پارس سوئیچ، راشا کاسپین و سرنگ شفا به کمک این اداره کل آمده اند.

در ادامه این مراسم، معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان نیز گفت: درختکاری در منطقه بادامستان به دلیل آتش سوزی چند سال قبل در این محل و از بین رفتن ۵۰۰ هکتار جنگل در این منطقه بود.

جعفر بیات تصریح کرد: نقش درخت و جنگل برای جوامع بشری بسیار حائز اهمیت است و مجامع فنی و تخصصی که به اهمیت درخت و جنگل ها واقف هستند، در این راستا به کمک همیاران طبیعت بشتابند.

رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان نیز در این مراسم، اظهار کرد: جنگل های استان ۷۳ هزار هکتار بوده و گونه قالب جنگل اُرس بنه و زالزالک و ۵۰ درصد از جنگل ها مربوط به نوع اُرس است.

مجید معانی تصریح کرد: سرانه جنگل در استان ۱۲ صدم هکتار است که در مقایسه با کشور، پایین هستیم که لازم است تلاش بیشتری انجام دهیم و می طلبد همه دست به دست هم دهیم تا این کار را توسعه دهیم.

نماینده شرکت راشا کاسپین نیز به عنوان شرکت خیر در توسعه جنگل، گفت: این شرکت به عنوان شرکت حامی طبیعت سعی در مشارکت در چنین برنامه هایی دارد.

سجاد مقدم تصریح کرد: یکی از شعارهای این شرکت این است که ما هیچ درختی را قطع نکنیم و با استفاده از بازیافت، از قطع ۲.۵ میلیون درخت در سال جلوگیری کرده و پیشرو در این حوزه هستیم.

هادی طهماسبی، نماینده شرکت پارس سوئیچ نیز در این مراسم با تاکید بر مشارکت در توسعه جنگل کاری استان، خاطرنشان کرد: به عنوان شرکتی که از این فضا استفاده می کنیم باید تلاش برای بهبود وضعیت نیز داشته باشیم.

منبع: ایسنا

کلید واژه :

حضور خیران در توسعه جنگل حائز اهمیت است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha