کد خبر : ۳۴۹۸۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شیرینی های با مواد غذایی مفید را برای عید نوروز بشناسید

شیرینی نخودچی حاوی آرد نخودچی با شاخص قندی کم (۳۰) است که منیزیم موجود در آن باعث کاهش فشار خون و فیبرآن باعث سیری طولانی مدت و کنترل وزن می شود.

شیرینی های با مواد غذایی مفید را برای عید نوروز بشناسید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیده معصومه تقی زاده روز دوشنبه بیان کرد: شیرینی توت از جمله این شیرینی ها است که اجزای اصلی آن بادام و گلاب است. بادام منبع خوبی از چربی غیراشباع و مفید با شاخص قندی کم (۱۳) و حاوی ویتامین E است و موجب افزایش ناگهانی قند خون نمی شود.

وی افزود: شیرینی قرابیه سیب و دارچین، زرده تخم مرغ، ماست، سیب و دارچین ارزش غذایی بالایی دارند. شیرینی گردویی حاوی تخم مرغ و گردو که تخم مرغ موجود در آن سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی و گردو به دلیل دارا بودن امگا سه و شاخص قندی پایین (۱۵) مناسب است.

تقی زاده از شیرینی نخودچی به عنوان دیگر شیرینی مناسب یاد کرد و گفت: این شیرینی حاوی آرد نخودچی با شاخص قندی کم (۳۰) است که منیزیم موجود درآن باعث کاهش فشار خون و فیبرآن باعث سیری طولانی مدت و کنترل وزن می شود؛ از طرفی به دلیل کوچک بودن این شیرینی، مصرف ۲ تا سه عدد از آن معادل یک عدد شیرینی متوسط می شود.

سرپرست گروه بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: شیرینی نارگیلی حاوی سفیده تخم مرغ و نارگیل است؛ نارگیل شاخص قندی کمی (۴۲) داشته و به دلیل وجود سفیده تخم مرغ ارزش غذایی بالایی دارد.

وی بیان کرد: استفاده از روغن مایع به جای روغن جامد و شکر قهوه ای به جای شکر و پودر قند در تهیه شیرینی توصیه می شود.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه :

شیرینی های با مواد غذایی مفید را برای عید نوروز بشناسید

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha