کد خبر : ۳۴۹۸۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گرما قیمت گاز در اروپا را کاهش داد

قیمت گاز طبیعی اروپا در بحبوحه آب و هوای ملایم و جریان ثابت گاز روسیه از طریق اوکراین، روز سه شنبه کاهش پیدا کرد.

گرما قیمت گاز در اروپا را کاهش داد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  پیش بینی دمای بالاتر از حد میانگین در سراسر شمال اروپا در هفته آینده، نگرانی ها را نسبت به احتمال اختلال عرضه در بحبوحه جنگ در اوکراین تخفیف داد.

طبق سفارش ها، صادرات ترانزیتی از طریق اوکراین روز سه شنبه ثابت می ماند. شرکت گازپروم روسیه جریان معمول صادرات گاز از طریق اوکراین به اروپا را تایید کرد. با این حال جریان گاز از طریق خط لوله یامال-یوروپ که از طریق بلاروس و لهستان می گذرد، پس از این که گازپروم ظرفیتی برای تحویل به ایستگاه مالنوی آلمان رزرو نکرد، کاهش یافت.

حمله نظامی روسیه به همسایه خود، بازارهای کالا از گاز گرفته تا غلات را ملتهب کرده است. تحریم هایی که با هدف انزوای روسیه اعمال شده اند، باعث نگرانی معامله گران شده اند، هر چند که صادرات گاز هنوز هدف تحریم های مستقیم قرار نگرفته است. اروپا برای بیش از یک سوم گاز مورد نیازش، به روسیه وابسته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مقامات اوکراینی گفتند: بمباران ساختمان ها در کی یف، پایتخت اوکراین دیشب ادامه داشت و نیروهای روسیه به جای پیشروی، در حال تحکیم موقعیت های فعلی هستند. آمریکا که نگرانی هایی را نسبت به حمایت چین از روسیه در این جنگ مطرح کرده است، از پکن خواست از نفوذ خود نزد مسکو برای پایان دادن به این جنگ استفاده کند و درباره پیامدهای حمایت از کرملین هشدار داد.

بهای معاملات گاز در آمستردام حداکثر ۸.۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۰۵ یورو در هر مگاوات ساعت رسید  و ساعت هشت و ۲۶ دقیقه صبح به وقت محلی، ۱۱۳.۵۰ یورو معامله شد.

منبع: ایسنا

کلید واژه :

گرما قیمت گاز در اروپا را کاهش داد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha