کد خبر : ۳۴۹۸۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید 60 هزار نهال در نهالستان منابع طبیعی گچساران

رئیساداره منابع طبیعی و آبخیز داری گچساران گفت: در سالجاری ۶۰ هزار اصله نهال، در نهالستان منابع طبیعی این شهرستان تولید شد.

تولید 60 هزار نهال در نهالستان منابع طبیعی گچساران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مجید نظری در گفت و گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: عملیات نهال و بذر کاری در 60 هکتار از اراضی ملی این شهرستان انجام شد که از این میزان ۳۰ هکتار بذر کاری و ۳۰ هکتار دیگر نهال کاری است.

وی با اشاره به اینکه نهال های کاشت شده از گونه کهور، کنار و اکالیپتوس است،بیان کرد: در سالجاری چهار هزارو ۵۰۰  اصله نهال در مناطق ملی منطقه دریلا ، پشه کان و دیل در گچساران  غرس شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری گچساران با اشاره به اینکه این جنگل کاری با بذر  و نهال گونه های جنگلی در اراضی ملی این شهرستان انجام شد، تصریح کرد: تا کنون ۲ هزارو ۶۷۲ هکتار جنگل دست کاشت در گچساران تاکنون ایجاد شده است.

نظری عنوان کرد: ۶۰ هزار اصله نهال امسال در نهالستان منابع طبیعی این شهرستان خزانه گیری شد.

وی گفت:جنگل های در حفظ خاک، تولید آب و تعدیل آب و هوا، تولید اکسیژن و جذب گرد و غبار نیز نقش مهمی دارند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران خاطرنشان کرد: در این میزان اراضی ملی جنگل کاری با بذر گونه های جنگلی مانند بلوط، کنار، بادام  انجام شد.

نظری بیان کرد: این طرح ها با هدف اصلاح و توسعه جنگل ها و مراتع، جلوگیری از فرسایش  خاک و پیشگیری از هدر رفت روان آب ها و افزایش نفوذ آب در زمین در سطح جنگل ها و مراتع این بخش  اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه  طرح مدیریت چرا درمراتع این شهرستان اجرا شد، افزود: حفظ پوشش گیاهی و منابع پایه (آب و خاک) و فراهم شدن بستر مناسب برای تجدید حیات گیاهان مرتعی و جلوگیری از تخریب و ارتقای اکوسیستم عرصه های طبیعی از مهمترین اهداف اجرای این طرح ها  است.

نظری اظهار کرد:حفاظت از منابع و عرصه های طبیعی از وظایف همگان است و  باید تمامی آحاد جامعه اهم از مردم و  دستگاه های اجرایی در این امر تلاش کنند.

منبع:فارس

کلید واژه :

تولید 60 هزار نهال در نهالستان منابع طبیعی گچساران

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha