کد خبر : ۳۴۹۸۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خطرات آبیاری سبزیجات با فاضلاب

پژوهشگران با انجام یک مطالعه مروری، غلظت عناصر بالقوه زیان آور را در بخش خوراکی کاهو و گشنیز بررسی کردند.

خطرات آبیاری سبزیجات با فاضلاب

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تغییرات آب وهوایی، رشد جمعیت، شهرنشینی و افزایش تقاضای آب، مهم ترین دلایلی هستند که باعث شده کشاورزان از فاضلاب برای آبیاری استفاده کنند. استفاده از فاضلاب برای کشاورزی، فوایدی دارد؛ ولی در عین حال می تواند منجر به انتقال آلاینده های مختلف مانند عوامل بیماری زا، میکروپلاستیک ها و عناصر بالقوه زیان آور به خاک، محصولات کشاورزی و در نهایت مصرف کنندگان آن ها شود.

عناصر بالقوه زیان آور، مانند عناصر سنگین و عناصر کمیاب دارای ویژگی هایی مانند زیست تخریب پذیری کم، پایداری محیطی بالا و سمیت هستند. آن ها به راحتی در محیط رها می شوند و از سه راه (تماس پوستی، قرار گرفتن در معرض استنشاق و بلع) وارد بدن انسان می شوند.

گروهی از عناصر بالقوه زیان آور مانند مس، منگنز، آهن، سلنیوم و روی بر اساس نیاز بدن، ضروری  است و در غلظت های پایین، به عنوان ریز مغذی ها عمل می کنند. با این حال، مصرف بیش از حد این مواد، باعث مسمومیت و سایر اثرات منفی بر سلامت می شود. در مقابل، گروه دیگری از عناصر بالقوه زیان آور مانند آرسنیک، جیوه، کادمیوم و سرب هستند که قرار گرفتن در معرض سطح پایین تر از آن ها نیز خطرناک است.

مطالعات زیادی در مورد تاثیرات این عناصر زیان آور در سبزیجات مختلف انجام شده؛ ولی مطالعه جامعی روی کاهو و گشنیز انجام نشده است. بر همین اساس پژوهشگران با انجام یک مطالعه، غلظت عناصر بالقوه زیان آور را در بخش خوراکی کاهو و گشنیز آبیاری شده با فاضلاب بررسی کردند. همچنین خطر سرطان زایی و خطر غیر سرطان زایی این مواد نیز برای مصرف کنندگان مورد ارزیابی قرار گرفت.

بررسی ۳۲ مقاله منتشرشده در این زمینه نشان داد که اگرچه غلظت آهن، مس و روی در سبزیجات کاهو و گشنیز بیشتر از سایر عناصر بالقوه زیان آور است، اما غلظت سرب، کادمیوم و آرسنیک به دلیل سمیت بالای آن ها برای سلامتی انسان، باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

ارزیابی خطرات بهداشتی استفاده از فاضلاب برای آبیاری نشان داد که آبیاری سبزیجات با فاضلاب می تواند خطرات سرطان زایی و غیرسرطان زایی جدی را در مصرف کنندگان افزایش دهد، بنابراین توصیه می شود از فاضلاب برای آبیاری سبزی کاهو و گشنیز استفاده نشود.

در انجام این تحقیق، علی عطاملکی، احمدرضا یزدانبخش و سودا فلاح؛ پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، محسن حسامی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، علی اصغر نشاط از دانشگاه علوم پزشکی اسفراین و یدالله فخری از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با یکدیگر مشاکت داشتند.

یافته های این مطالعه به صورت مقاله علمی با عنوان «تجمع عناصر بالقوه زیان آور (PHEs) در کاهو و گشنیز آبیاری شده با فاضلاب: یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز و ارزیابی احتمالی خطر سلامت» در نشریه بین المللی علوم محیط زیست و تحقیقات آلودگی (Environmental Science and Pollution Research) منتشر شده است.

منبع: ایسنا

کلید واژه :

خطرات آبیاری سبزیجات با فاضلاب

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha