کد خبر : ۳۴۹۸۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دستکاری طبیعت با تجارت غیرقانونی حیوانات

مدیرکل حفاظت محیط زیست گفت: برخی افراد فرصت طلب و سود جو با هدف تجارت غیر قانونی حیات وحش با ورود به زیستگاه های طبیعی، ضمن زنده گیری سمندر لرستانی،لاک پشت، مارآبیاقدام به عرضه و فروش آن ها می کنند.

دستکاری طبیعت با تجارت غیرقانونی حیوانات

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، آقای حکیمی گفت: بر اساس قانون شکار و صید هر گونه زنده گیری حیات وحش جرم بوده و نگهداری آن ها در محیط های بسته و خانگی نیز بقاء نسل گونه های جانوری را با تهدیدات و صدمات جبران ناپذیری مواجه خواهد کرد.

او گفت: تمام متصدیان پرنده فروشی ها و مراکز نگهداری و خرید و فروش حیوانات وحشی یا افرادی که مبادرت به این کار می کنند از هر گونه عرضه و خرید و فروش گونه های جاوری وحشی خودداری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گفت: در صورت مشاهده چنین تخلفاتی توسط بازرسان و ماموران یگان حفاظت محیط زیست، با افراد خاطی بر اساس قوانین و مقررات برخورد خواهد شد.

آقای حکیمی گفت: تمام پرنده فروشی ها و مراکز نگهداری موقت حیات وحش در طول سال به صورت مستمر توسط کارشناسان حیات وحش و ماموران یگان حفاظت استان مورد پایش قرار می گیرند و همواره تذکرات لازم در خصوص ممنوعیت خرید فروش گونه های جانوری داده شده و این موضوع در سال جاری با شدت بیشتری انجام می شود.

به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز شهروندان با مشاهده هرگونه خرید گونه های جانوری مراتب را به اطلاع ادارات محیط زیست برسانند و یا با شماره تلفن های ۳۲۵۰۴۹۶۲، ۳۲۲۲۸۳۹۲، ۳۲۵۲۳۰۲۵، و ۱۵۴۰ تماس حاصل کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان البرز کرج

کلید واژه :

دستکاری طبیعت با تجارت غیرقانونی حیوانات

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha