کد خبر : ۳۴۹۸۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاشت گیاهان دارویی در بدن انسان!

دانشمندان آمریکایی یک کارخانه داروسازی به اندازه سر سوزن را در داخل بدن انسان برای درمان سرطان ایجاد می کنند.

کاشت گیاهان دارویی در بدن انسان!

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

محققان برای تزریق مستقیم دوز های مورد نیاز برای کشتن سلول های سرطانی، فناوری جدیدی را برای درمان سرطان تخمدان و روده بزرگ ابداع کرده اند.

به عنوان بخشی از تکنیک جدید، که هنوز در مرحله آزمایش روی موش هاست، «کارخانه های داروسازی» در داخل بدن کاشته می شوند تا دوز های مداوم «اینترلوکین-۲»، یک ماده طبیعی که گلبول های سفید خون را برای مبارزه با سلول های سرطانی فعال می کند، به بدن بدهند.

گزارش شده است که اینترلوکین ۲ نوعی سیتوکین است، دسته ای از پروتئین ها که در سیستم ایمنی بدن ترشح می شود و برای شناسایی و مبارزه با بیماری ها استفاده می شود و این ماده برای استفاده در درمان بیماری ها از سازمان غذا و داروی آمریکا تاییدیه دریافت کرده است.

تیم مطالعه از دانشگاه رایس در هیوستون ایالات متحده، تأیید می کند که کارخانه های نانوداروسازی شکل و اندازه دانه های کوچکی دارند که می توانند از طریق جراحی های ساده در داخل بدن کاشته شوند. هر قرص حاوی سلول هایی است که می توانند اینترلوکین تولید کنند و برای محافظت در یک ظرف بیرونی قرار می گیرند.

وب سایت «مدیکال اکسپرس» که در زمینه تحقیقات پزشکی تخصص دارد، به نقل از امید فیسه، محقق در زمینه مهندسی زیستی، اعلام کرد که آزمایش این فناوری جدید بر روی انسان در پاییز آینده آغاز می شود، زیرا تیم تحقیقاتی وی هنوز در حال بررسی چگونگی انجام این کار هستند.

 "کارخانه های میکرو دارو" روزانه دوز هایی از دارو را تا زمان از بین بردن سلول های سرطانی تولید می کنند، پس از تعیین دوز صحیح و تعداد کارخانه های کاشت در داخل بدن، موفق به از بین بردن سلول های سرطانی در صد در صد حیواناتی که تحت آزمایش قرار گرفتند، شدیم.

منبع: القدس العربی

باشگاه خبرنگاران جوان 

کلید واژه :

کاشت گیاهان دارویی در بدن انسان!

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha