کد خبر : ۳۴۹۸۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کیفیت فاضلاب بندرعباس نزدیک به استاندارد است

مدیرعامل شرکت تأمین و توسعه زیرساخت خلیج فارس گفت: کیفیت فاضلاب خروجی از تصفیه خانه بندرعباس در چند شاخص اصلی به استاندارد نزدیک شده است .

کیفیت فاضلاب بندرعباس نزدیک به استاندارد است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شهروز شجاعی عصر سه شنبه در یک نشست خبری افزود: کیفیت سنجی شاخص ها در آزمایشگاه معتمد اداره کل حفاظت محیط زیست انجام شده و تلاش می شود کیفیت مطلوب حفظ شود و به پایداری همیشگی برسد.

وی با اشاره به آغاز فاز دوم طرح ساماندهی فاضلاب و انتقال پساب تصفیه شده به صنایع غرب بندرعباس اظهار داشت: فرآیند یاد شده در هشت فاز و با اعتبار ۳۰هزار میلیارد ریال در مدت ۳۶ماه به اتمام می رسد که هم اکنون حدود ۱۲ماه از آغاز آن گذشته است و صنایع سهیم در این طرح تاکنون نزدیک به چهار هزار میلیارد ریال اعتبار به پروژه تزریق کرده اند که اعتبار پیش بینی شده برای فاز دوم نیز حدود ۹هزار میلیارد ریال است.

شجاعی بازسازی، ارتقا، توسعه و کیفیت بخشی به  تصفیه خانه شهر بندرعباس و رفع چالش محیط زیستی شهر بندرعباس و مشروب کردن سفره های زیرزمینی منطقه و تامین آب مورد نیاز صنایع بزرگ غرب بندرعباس را از مهم ترین اهداف این طرح دانست.

مدیرعامل شرکت تأمین و توسعه زیرساخت خلیج فارس از میزان کلی فاضلاب و پساب تولید شده در بندرعباس اظهار بی اطلاعی و اضافه کرد: در حال حاضر روزانه ۱۰۰هزار متر مکعب فاضلاب تصفیه می شود.

شرکت تأمین و توسعه زیرساخت خلیج فارس کنسرسیومی متشکل از هفت شرکت و صنعت شامل سازمان ایمیدرو، شرکت فولاد هرمزگان، پالایشگاه بندرعباس، شرکت صبا فولاد خلیج فارس، شرکت صنایع ملی مس ایران، شرکت فولاد ستاره سیمین هرمز و گروه سرمایه گذاری مادکوش است که با هدف سرمایه گذاری مشترک برای تصفیه و انتقال فاضلاب بندرعباس به صنایع غرب استان تشکیل شده است.

منبع: ایرنا

کلید واژه :

کیفیت فاضلاب بندرعباس نزدیک به استاندارد است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha