کد خبر : ۳۴۹۸۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مصرف چه میزان قهوه در روز مجاز است؟

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی در چهارمحال و بختیاری گفت: فرد مجاز است در روز تا سقف ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم کافئین معادل دو تا چهار فنجان قهوه مصرف کند، اما پیشنهاد می شود فرد بیش از دو فنجان قهوه در روز مصرف نکند، زیرا امکان دارد دچار عارضه قلبی و فشار خون شود.

مصرف چه میزان قهوه در روز مجاز است؟

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیاوش فاضلیان در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه مصرف قهوه دارای مضرات و منافعی بر سلامتی فرد است، اظهار کرد: قهوه و چایی دو نوشیدنی پرطرفدار و پرمصرف در جهان محسوب می شود، قهوه منبع اصلی کافئین است و مصرف زیاد آن می تواند موجب افزایش فشار خون در افراد شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه قهوه دارای کافئین، ویتامین ب، ث و منیزیم است، افزود: مصرف بیش از اندازه این ویتامین ها می تواند اثراتی سوء بر روی نشانگرهای بیولوژیکی بدن مانند کلسترول خون، فشار خون و مقاومت به انسولین داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه نوشیدن بیش از اندازه قهوه می تواند منجر به بروز تپش قلب در فرد شود، عنوان کرد: بالا رفتن کلسترول ضربان قلب در افراد را نامنظم می کند، قهوه می تواند با املاح دو ظرفیتی در بدن مانند روی و کلسیم تداخل پیدا کند و مصرف بالای قهوه منجر به پوکی استخوان در فرد شود.

فاضلیان افزود: فرد مجاز است در روز تا سقف ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم کافئین معادل دو تا چهار فنجان قهوه مصرف کند، این میزان مصرف به بدن آسیب نمی رساند، اما پیشنهاد می شود فرد بیش از دو فنجان قهوه در روز مصرف نکند، زیرا امکان دارد دچار عارضه قلبی و فشار خون شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مطالعات اخیر نشان می دهد قهوه به عنوان یک ماده سرشار از آنتی اکسیدان می تواند عامل محافظت از بدن در برابر سرطان باشد، توضیح داد: مصرف متعادل قهوه می تواند در پیشگیری از ابتلا به سرطان و پارکینسون موثر باشد.

وی یادآور شد: مصرف بیش از اندازه قهوه همچنین می تواند باعث بی قراری، اضطراب، استرس، بی خوابی و زودرنجی در فرد شود، همچنین قهوه باعث افزایش ادرار می شود، بنابراین افرادی که قهوه مصرف می کنند، باید مصرف مایعات خود را نیز افزایش دهند تا بدنشان دچار کم آبی نشود.

فاضلیان در پایان با اشاره به اینکه برخی از افراد همراه با قهوه شکر، خامه، قند ساده و شکلات مصرف می کنند، خاطرنشان کرد: این مسئله دریافت کالری را بالا برده و موجب افزایش وزن در فرد می شود، افراد باید از مصرف بیش از اندازه قهوه خودداری کنند تا عروق کرونر قلب آن ها درگیر نشود.

منبع: ایسنا

کلید واژه :

مصرف چه میزان قهوه در روز مجاز است؟

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha