کد خبر : ۳۴۹۸۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تالاب بین المللی گندمان دچار آتش سوزی شد/ اطفای حریق ادامه دارد

ساعاتی پیش تالاب بین المللی گندمان دچار آتش سوزی عمدی شد.

تالاب بین المللی گندمان دچار آتش سوزی شد/ اطفای حریق ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  تالاب بین المللی گندمان که گونه های گیاهی و جانوری متنوعی را در خود جای داده است ساعاتی پیش دچار آتش سوزی گسترده ای شد.

احمد رحیمیان بخشدار گندمان در این رابطه گفت: تیم های امدادی و آتش نشانی از ابتدای آتش سوزی در منطقه مستقر شدند. با توجه به آبگیری کامل تالاب پیش بینی می شود آتش سوزی سطحی باشد.

مرتضی منصوری رئیس حفاطت محیط زیست شهرستان بروجن نیز گفت: بخشی از گونه گیاهی تالاب در ضلع جنوبی دچار حریق شده که با توجه به باتلاقی بودن منطقه و رطوبت زمین، از گسترش آتش جلوگیری شده است.

وی ادامه داد: با توجه به استقرار گونه های جانوری در قسمت های عمیق تالاب واقع در ضلع شمالی، آتش صدمه ای به پرندگان مهاجر وارد نکرده است، در بررسی های اولیه مشخص شد آتش سوزی توسط عامل انسانی و عمدی رخ داده است که با متخلفان از طریق مراجع قضایی برخورد صورت می گیرد.

انبار مرکزی شکر و برنج بندرعباس در آتش سوخت/ حریق بعد از دو ساعت مهار شد + فیلم

فرمانده انتظامی قزوین: جلوی فروش بنزین به آتش افروزان چهارشنبه سوری گرفته شود

آتش سوزی جنگلهای کشور 46 درصد کاهش یافت

شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری نیز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به آتش سوزی در  تالاب گندمان اظهار داشت: این تالاب احیا شده و علوفه های تالابی در سال ها بسیار بلند شده و چرا برای دام های افراد محلی سخت شده بود.

وی عنوان کرد: ممکن است به علت  بی احتیاطی برخی  افراد و دامداران که از برنامه های زیست محیطی اطلاع ندارند آتش سوزی رخ داده باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت: نیروهای  آتش نشانی در حال اطفا حریق هستند و وسعت آتش سوزی فعلا مشخص نیست.

منبع: تسنیم

کلید واژه :

تالاب بین المللی گندمان دچار آتش سوزی شد

،

اطفای حریق ادامه دارد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha