کد خبر : ۳۴۹۸۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

محیط زیست کرمانشاه: فروش آبزیان ممنوعه تخلف است

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از انواع سمندرآبی، لاکپشت مینیاتوری، سنبل آبی و مارماهی به عنوان آبزیان ممنوعه نام برد و از مردم درخواست کرد از خرید این آبزیان خودداری کنند.

محیط زیست کرمانشاه: فروش آبزیان ممنوعه تخلف است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «آزاد شیخ ویسی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا خواستار همکاری هر چه بیشتر مردم با مسئولان محیط زیست شد و اذعان کرد: زمانی که شهروندان اقدام به خرید انواع آبزیان می کنند این اقدام آنها به معنای حمایت از فروشندگان آبزیان است و درخواست ما این است که مردم از خرید آبزیان خودداری کنند.

وی افزود: متاسفانه با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، شاهد رواج بازار فروش انواع آبزیان در شهرها هستیم و در استان کرمانشاه نیز در مکان های متفاوت و زیادی اقدام به فروش آبزیان می شود.

فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست کرمانشاه اضافه کرد: تیم هایی از سوی یگان حفاظت محیط زیست در سطح استان کرمانشاه در نظر گرفته شده اند تا در محل هایی که احتمال فروش انواع آبزیان در آن مکان ها وجود دارد حضور پیدا کرده و با متخلفان برابر قانون صید و شکار برخورد کنند

شیخ ویسی گفت: درخواست ما این است که مردم از خرید آبزیان خودداری کنند چرا که با خرید آبزیان، خزانه ژنتیکی دچار تغییر می شود و گاه شاهد هستیم که این آبزیان در محیط هایی از جمله رودخانه ها،تالاب ها،سراب ها و آبهای آزاد رها می شوند و به طور کلی چرخه حیات را با تغییر همراه می کنند.

این مقام مسئول در پایان از مردم و همشهریان درخواست کرد درصورت مشاهده هر نوع تخلف زیست محیطی مراتب را با شماره تلفن گویا ۱۵۴۰ در میان بگذارند.

منبع: ایرنا

کلید واژه :

محیط زیست کرمانشاه: فروش آبزیان ممنوعه تخلف است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha