کد خبر : ۳۴۹۸۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گشت های نظارت و کنترل دامپزشکی گیلان، ویژه نوروز

مدیرکل دامپزشکی گیلان گفت: ٣۶ واحد ثابت و سیار، طرح ویژه نوروزی بازرسی و کنترل مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی را اجرا می کنند.

گشت های نظارت و کنترل دامپزشکی گیلان، ویژه نوروز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سهراب عاقبتی، با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان بلافاصله پس از تعطیلات نوروزی، افزود: این طرح به منظور تشدید اقدامات نظارتی و با هدف حفظ سلامت مصرف کنندگان از ١۴ اسفند آغاز شده و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

به گفته مدیرکل دامپزشکی گیلان، برنامه تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مراکز تولید، نگهداری، فرآوری، بسته بندی و عرضه فرآورده های خام دامی، کشتارگاه های دام و طیور، سردخانه ها، خودرو های ویژه حمل فرآورده های خام دامی، رستوران ها، هتل ها و سایر اماکن در گیلان که از فرآورده های خام دامی برای طبخ غذا استفاده می کنند، با هدف ارتقای بهداشت و سلامت عمومی به اجرا درآمده است.

ایجاد امنیت غذایی شهروندان از اهداف طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی است و سامانه اطلاع رسانی و پاسخگویی دامپزشکی با شماره ۱۵۱۲ در شهرستان های استان آماده رسیدگی به گزارش تخلفات بهداشتی در حوزه دامپزشکی است.

شهروندان فرآوده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی تهیه کرده و به تاریخ تولید و انقضاء محصولات بسته بندی توجه کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان گیلان رشت

کلید واژه :

گشت های نظارت و کنترل دامپزشکی گیلان

،

ویژه نوروز

ثبت نظرات
captcha