کد خبر : ۳۴۹۸۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

منابع لازم برای مقابله با پدیده ریزگردها در خوزستان تامین می شود

اهواز- معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: منابع لازم برای توسعه درختکاری و تأمین منابع آبی برای مقابله با پدیده ریزگردها در خوزستان تامین می شود.

منابع لازم برای مقابله با پدیده ریزگردها در خوزستان تامین می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرنگار مهر، سید صولت مرتضوی شامگاه دوشنبه در نشست کارگروه مقابله با گرد و غبار در استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از سفر به خوزستان بررسی مصوبات سفر رئیس جمهور به استان و پدیده ریزگردها است؛ همچنین در دو روز گذشته بازدید میدانی از طرح های عمرانی در خوزستان انجام شده و شاهد پیشرفت بسیار مناسب و فعال بودن کارگاه ها در بخش های مختلف فاضلاب، آب، طرح های وزارت راه و شهرسازی، نیرو، جهاد کشاورزی، نفت و دیگر وزارتخانه ها بودیم.

وی با اشاره به اینکه برای منابع هم آن چیزی که برای سال جاری در تعهد دولت بود صددرصد تأمین شد، افزود: از محل مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت منابع قابل قبولی اختصاص و با حضور استاندار خوزستان نیز تصمیمات مناسبی هم گرفته شد.

مرتضوی با اشاره زلزله زدگان اندیکا تصریح کرد: طبق گزارش های رسیده و پیگیری های انجام شده چند گره در این زمینه وجود داشت که برطرف شدند؛ پنجشنبه گذشته نیز استاندار خوزستان به این شهرستان سفر کرده بود و گزارش لازم را ارائه داد و روند ساخت و ساز و نوسازی در اندیکا بسیار قابل قبول و مطلوب است.

مرتضوی با اشاره به اینکه پدیده گرد و غبار در خوزستان با منشأ خارجی و داخلی بروز پیدا می کند، یادآور شد: مقرر شده گزارش جامعی از وضعیت استان خوزستان به صورت جمع بندی به رئیس جمهور ارائه شود؛ قطعاً منابع لازم برای توسعه درختکاری و تأمین منابع آبی برای پدیده ریزگردها محقق می شود و اقدامات دیپلماسی برای سایر کشورها نیز از طریق وزارت امور خارجه دنبال خواهد شد.

منبع: مهر

کلید واژه :

منابع لازم برای مقابله با پدیده ریزگردها در خوزستان تامین می شود

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha