کد خبر : ۳۴۹۸۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

معادن با جاده سازی محیط زیست راتخریب می کنند

سلاجقه گفت: در حال حاضر واحد ها احساس کرده اند چنانچه کاهش آلایندگی داشته باشند ضریب اقتصادی آن ها افزایش می یابد چرا که کاهش آلایندگی به معنای افزایش درآمد اقتصادی است.

معادن با جاده سازی محیط زیست راتخریب می کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : آنچه در گلاسکو دیدیم ، چین کلید واژه ای با نام تمدن اکولوژیکی را مطرح کرد ، و با وجود جمعیت  زیاد در حفظ محیط زیست پیشرو است ،صنایع معادن و خدمات باید ردپای آب را دنبال کنند ، قیمت تمام شده کالا ها باید بر اساس قیمت آب مصرف شده باشد ، قیمت هر متر مکعب آب در استان های شمالی با استان های مرکزی و جنوبی فرق دارد .

سلاجقه گفت : صنایع و معادن باید کاهش کربن را رعایت کنند ،اروپا از سال ۲۰۰۵ صنایع با کربن غیر استاندارد را رد میکرد. ایران دیگر توان بهره برداری از محیط زیست را ندارد  ، طرح های فاقد مجوز محیط زیستی نباید تامین اعتبار شوند ، صنایع آلاینده که بارها به قوه قضاییه معرفی شده اند باید نام آنها در اختیار عموم قرار بگیرد .

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در آخرین مجمع محیط زیست ملل متحد که در نایروبی کنیا برگزار شد، ایران به عنوان نایب رئیس ششمین ملل محیط زیست معرفی و ۱۳ قطعنامه تصویب شد که یکی از این قطعنامه ها درباره پلاستیک است. با امضای این قطعنامه تعهداتی داریم که صنایع باید نسبت به جایگزینی پلاستیک با دیگر مواد در تولیداتشان اهتمام کنند.

به گفته سلاجقه : معادن محیط زیست  را با جاده سازی تخریب می کنند، و شاخص های محیط زیستی را بهم میریزند، از همین رو ماده ۲۲ را تغییر خواهیم داد تا محیط زیست کشور مورد آسیب قرار نگیرد. صنایع باید آلاینده های خاک ، آب ، صدا ، امواج ، را جدی بگیرند و روح مردم را مورد آزار و اذیت قرار ندهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه :

معادن با جاده سازی محیط زیستراتخریب می کنند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha