کد خبر : ۳۴۹۸۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۱۴۰ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است

کرمانشاه- مسئول بهداشت محیط کرمانشاه با اشاره به معدوم سازی ۷۸ تن گوشت غیر مجاز، گفت: ۱۴۰ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در استان کرمانشاه انجام شده است.

۱۴۰ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بهمن خدادادیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای سال تا اسفند ماه ۱۴۰ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی صورت گرفته است.

وی افزود: ۱۱ هزار و ۲۰۰ مورد کارت معاینه بهداشتی برای پیشه وران صادر کرده و ۱۵ هزار اخطار لسانی و کتبی به اصناف متخلف داده شده است.

مسئول بهداشت محیط کرمانشاه تصریح کرد: از مجموع ۱۵ هزار اخطار، ۶۱۰ مورد به دادگاه معرفی شده و ۵۲۵ مورد به علت تخلف خارج از محدوده و تهدید سلامت دیگران تصمیم به تعطیلی و پلمب شدن صنف گرفته شد.

خدادادیان گفت: ۶۵۰ نمونه برداری میکروبی و شیمیایی از مواد غذایی داشته و ۴۰ تن ماده غذایی فاسد، تاریخ گذشته و غیر مجاز را جمع آوری شد.

وی بیان کرد: با تیم مشترک اجراییات، دامپزشکی، بهداشت و نیرو انتظامی ۳۶ تن گوشت با ذبح غیر مجاز جمع آوری و در مجموع ۷۸ تن گوشت و مواد غذایی معدوم شده است.

مسئول بهداشت محیط کرمانشاه افزود: کلر موجود در آب باعث می شود هنگام شکستگی لوله آب یا آلودگی آب از ورود میکروب ها جلوگیری کند مقدار کلر موجود در آب به صورت مداوم باید پایش و اندازه گیری شده و در محدوده ۰.۳ تا ۰.۸ میلی گرم در لیتر باشد که در این بازه ۹۸ هزار کلر سنجی از آب شرب صورت گرفت.

خدادادیان عنوان کرد: در ۲ مورد مقدار کلر خارج از محدوده نرمال بود که با بررسی و پیگیری ها به حد نرمال رسید.

وی خاطر نشان کرد: سه هزار و ۶۰۰ نمونه برداری میکروبی آب انجام شده و نمونه برداری شیمیایی هر ۶ ماه از منابع اصلی آب مانند چاه یا سراب از نظر مقدار فلزات را آنالیز کردیم.

خدادادیان گفت: آب شرب کرمانشاه در وضعیت مناسبی قرار داشته ولی ۱۵۰ روستا در شهرستان ها کمبود آب یا شکستگی و فرسودگی لوله را در دارند و در منطقه سر فیروزآباد مشکلات کم آبی بیشتر دیده می شود.

وی در ادامه بیان کرد: در صورتی که مشکل منابع آب روستاها حل نشود تا چند ماه آینده باید با ماشین آب به این مناطق برسد.

مسئول بهداشت محیط کرمانشاه افزود: یک هزار و ۲۰۰ شکستگی لوله روستایی با همکاری آب و فاضلاب رفع شده و در صورت وجود بودجه اداره آب و فاضلاب مشکل آبرسانی به ۱۵۰ روستا را حل خواهد کرد.

منبع: مهر

کلید واژه :

۱۴۰ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha