کد خبر : ۳۴۹۸۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش کشت محصولات پر آب بر در همدان تا سال ۱۴۰۵

فرماندار همدان از تنظیم سند راهبردی مصرف بهینه آب و کاهش کشت محصولات پر آب بر از جمله سیب زمینی تا سال ۱۴۰۵ در این شهرستان خبر داد.

کاهش کشت محصولات پر آب بر در همدان تا سال ۱۴۰۵

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

 

محمدعلی محمدی گفت:سند راهبردی مصرف بهینه آب با کار کارشناسی در جهادکشاورزی و منابع آب تنظیم شده و برنامه ای مشخص تا سال ۱۴۰۵ پیش رو داریم که کاهش کشت محصولات پر آب مانند سیب زمینی از جمله موارد مشخص شده در این سند است.

اکنون در شهرستان همدان ۵ هزار و ۳۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی به کشت سیب زمینی اختصاص دارد و قرار است تا سال ۱۴۰۵ این میزان به ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار کاهش یابد 

او گفت: از جهاد کشاورزی درخواست داریم تا به موضوع خاک ورزی ورود جدی داشته باشد و در توسعه کشت های گلخانه ای، سهمیه ۱۱/۵ هکتاری امسال شهرستان همدان محقق شده است، اما هدف اصلی توسعه واحد سطح نیست و باید به افزایش بهره وری و توسعه سامانه های نوین آبیاری هم بیشتر همت کنیم.

فرماندار همدان گفت: پیگیری های خوبی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی شهرستان انجام شده است و مجتمع کشت و صنعت یاس در روستای عبدالرحیم در دست انجام است، هر چند از پیشرفت کار راضی نیستیم و انتظار داریم جهاد کشاورزی کار را برای سرمایه گذار تسهیل کند.

محمدی با انتقاد از استعلام های زمان بر برای سرمایه گذاران گفت: متأسفانه در برخی اجرای طرح ها، دیوان سالاری و فرایند زمان بر استعلام ها و صدور مجوزها، گلوی سرمایه گذاران را می گیرد و برخورد های سخت گیرانه بسیاری از سرمایه گذاران را از استان فراری می دهد.

او گفت: عملیات اجرایی طرح مجتمع زنجیره مرغ سبز فدک با سرمایه گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومان از طریق بخش خصوصی همزمان با دهه فجر آغاز شد که راه اندازی آن موجب تحول در تولید و تامین مرغ، تخم مرغ و دیگر فرآورده های مرتبط استان خواهد شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان همدان 

کلید واژه :

کاهش کشت محصولات پر آب بر در همدان تا سال ۱۴۰۵

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha