کد خبر : ۳۴۹۷۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نفت و پتروشیمی خوزستان؛ سود یا زیان

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه جندی شاپور اهواز گفت: استان خوزستان قطب صنایع مادر نفت و پتروشیمی است اما تا به امروز این صنایع به تعهدات موظف زیست محیطی خود عمل نکرده اند و ضرر و زیانی که به محیط زیست رسانده اند بسیار بیشتر از منافع شان است.

نفت و پتروشیمی خوزستان؛ سود یا زیان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهرنوش ذاکرکیش معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه جندی شاپور اهواز امروز در نشست تخصصی «چالش های آلودگی هوای استان خوزستان» با بیان اینکه شاخص آلودگی هوا در شهر اهواز در محدوده غیرمجاز است، اظهار کرد: متاسفانه شاخص آلودگی هوا در استان خوزستان در روزهای فراوانی از سال در محدوده غیرمجاز قرار دارد که در نتیجه آن انواعی از مخاطرات بهداشتی نظیر بیماری های ریوی و قلبی-عروقی را برای مردم به همراه داشته است.

وی افزود: استان خوزستان قطب صنایع مادر نفت و پتروشیمی است اما تا به امروز این صنایع به تعهدات موظف زیست محیطی خود عمل نکرده اند و ضرر و زیانی که به محیط زیست رسانده اند بسیار بیشتر از منافعشان بوده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه جندی شاپور اهواز گفت: پس از اتمام دوران دفاع مقدس آن گونه که انتظار می رفت به استان خوزستان توجه نشده است و امروز این استان با بحران های مختلف زیست محیطی نظیر تخریب پوشش گیاهی، نابودی تالاب ها و آلودگی بستر و حاشیه رودخانه های استان دست به گریبان است.

ذاکرکیش یادآور شد: تنفس هوای آلوده باعث افسردگی و کاهش یادگیری می شود، همچنین بیماری هایی نظیر آسم، برونشیت و سرطان را در کودکان به وجود می آورد. نباید مردم خوزستان را از هوای پاک، به عنوان ارزشمندترین نعمت خداوند محروم کنیم.

انتهای پیام/

منبع: فارس

کلید واژه :

صنعت نفت

،

پتروشیمی

،

خوزستان

ثبت نظرات
captcha