کد خبر : ۳۴۹۷۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تامین آب شهرک ها و نواحی صنعتی با خرید پساب تصفیه خانه ها

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری، از خرید پساب تصفیه خانه ها برای تامین آب شهرک ها و نواحی صنعتی این استان خبر داد.

تامین آب شهرک ها و نواحی صنعتی با خرید پساب تصفیه خانه ها

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حمیدرضا فلاح مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت: بهره گیری از پساب تصفیه خانه ها یکی از سیاست های کلان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای حفظ نظام محیط زیست، تامین آب پایدار و صیانت از منابع آب زیرزمینی است.

در همین راستا خرید ۲۰۰ لیتر بر ثانیه از پساب تصفیه خانه ها برای تامین آب شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در دستور کار سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران قرار گرفت.


بیشتر بخوانید

احداث ۲۲ شهرک و ناحیه صنعتی در چهارمحال و بختیاری


با توجه به مُعضل کم آبی در شهرک ها و نواحی صنعتی چهارمحال و بختیاری و لزوم تأمین آب پایدار برای بهره برداری از شهرک صنعتی شهرکرد ۲ پس از مذاکرات متعدد در سطح ملی و انعقاد موافقت نامه با شرکت آب و فاضلاب استان ۱۰۰ لیتر بر ثانیه از انشعاب پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر شهرکرد مستقر در بهرام آباد برای مصارف صنعتی خریداری شد.

بر اساس موافقت نامه با شرکت آب و فاضلاب استان، شرکت شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری می تواند به مدت ۲۷ سال (با احتساب زمان انجام پروژه) از پساب تصفیه خانه شهرکرد برای مصارف صنعتی استفاده کند.

بهای هر مترمکعب پساب ۲۸ هزار ریال است و برای خرید ۱۰۰ لیتر بر ثانیه انشعاب پساب تصفیه خانه شهرکرد ۱۲۰ میلیارد ریال پرداخت شد.

برای انتقال پساب، علاوه بر ایستگاه پمپاژ یک مرحله ای، خطی به طول ۱۱ کیلومتر از محل تصفیه خانه شهر شهرکرد تا شهرک صنعتی شهرکرد احداث می شود و در مجموع برای انتقال و تصفیه دوباره پساب، ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار لازم دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/ف

کلید واژه :

پساب

،

تصفیه خانه

،

تامین آب شهرک ها و نواحی صنعتی

ثبت نظرات
captcha