کد خبر : ۳۴۹۷۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کسب درآمد با خرید و فروش ضایعات

کسب درآمد از خرید ضایعات مختلف این روزها به یک بازار پر سود و پر درآمد تبدیل شده است.

کسب درآمد با خرید و فروش ضایعات

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  با خرید و فروش ضایعاتی که دیگر قابل استفاده برای انسان ها نبوده میتوان به دستاورد های خوبی همچون صرفه جویی در منابع طبیعی و پاکسازی محیط زیست دست پیدا کرد که این خود تنها گوشه ای از مزایای خرید ضایعات است. با توجه به شرایط پیش آمده اکثر افراد در این فکر هستند که برای خود درآمدی مطلوب داشته باشند. حال به نظر شما می توان با فروش انواع ضایعات به درآمد خوبی دست پیدا کرد؟

برای برخورداری از درآمدی مطلوب شیوه های بهینه و خوبی پیش روی افراد است که یکی از بهترین راهکارها، خرید انواع مختلف ضایعات و به فروش رساندن آن ها است. شاید اطلاعی از این بابت نداشته باشید، اما لازم به ذکر است که در بازارهای ایران از طریق خرید ضایعات می توان سودآوری های قابل توجهی به دست آورد. خرید و فروش ضایعات نیز همانند سایر شغل های دیگر برای خود زیر مجموعه هایی داشته و امروز تفکیک سبز با سال ها تجربه قرار است، تجربیات خود را در اختیار شما کاربران قرار دهد.

دستیابی به درآمد از فروش ضایعات مختلف

دو راه پر درآمد که با خرید و فروش ضایعات می توان سود خوبی نیز کسب کرد به دو عامل درآمد ضایعات فلزی و درآمد ضایعات غیر فلزی تقسیم می شوند.

در آمد از طریق ضایعات فلزی

خرید و فروش در حوزه ضایعات فلزی علاوه بر اینکه نیاز به درآمد متوسطی دارد، بسیار نیز مورد استقبال کارخانه های بازیافتی قرار می گیرد. فلزاتی همچون خرید ضایعات آهن اگر به طور روزانه باشد، می تواند سودآوری های بالایی داشته باشد. به صورتی که می توانید در کوتاه ترین زمان کسب و کار خود را راه اندازی کنید. کارخانه ها بابت این مواد دور ریختنی پول خوبی می دهند. افراد با چرخیدن در کوچه و خیابان ها و جمع آوری  و خریدار ضایعات منزل و تحویل دادن آن به کارخانه ها می توانند به سود عالی برسند.

درآمد از طریق ضایعات غیر فلزی

منظور از خرید ضایعات غیر فلزی ( کارتن، پلاستیک، کاغذ، ضایعات الکتریکی و الکترونیکی، چوب، شیشه، لوازم جانبی کامپیوتر، موبایل) و هر چیز دیگری می تواند باشد. حال سؤال اینجاست که چگونه می توان با خرید و فروش این ضایعات نیز سود خوبی داشت؟ همیشه در هنگام خرید ضایعات پلاستیکی به وزن و حجم آن ها توجه داشته باشید. سعی کنید که روزانه یک تن ضایعات لاستیک و پلاستیک و مواد پلیمری جمع آوری کنید و آن ها را به کارخانه ها بازیافتی بفروشید.

4 تکنیک کاربردی جهت کسب درآمد از خرید ضایعات

شناسایی فلزات آهنی و غیر آهنی

در وهله اول شما باید با خصوصیات فلزات آهنی و غیر آهنی به خوبی آشنا باشید تا بتواند ضایعات را از یکدیگر تفکیک کنید. خرید ضایعات آلومینیوم (غیر آهنی) با خرید ضایعات آهن از قیمت های کاملا متفاوتی برخوردار هستند. اگر می خواهید در این راه سودآوری خوبی داشته باشید، باید در هنگام خرید ضایعات ویژگی، خصوصیات و میزان قیمت هر کدام را در سطح بازار بدانید.

پیدا کردن مرکز خرید و فروش قراضه ها

یک مرکز خرید و فروش خوب برای به فروش رساندن ضایعات بیابید. نظرات دیگر فروشندگان را نیز راجب آن مرکز بررسی کنید. شما می توانید برای یافتن یک مرکز خوب در اینترنت نیز به جست و جو بپردازید. یافتن بهترین  خریدار ضایعات  نقش مهمی در میزان کسب درآمد شما در طول روز دارد.

 

آشنایی با قیمت گذاری ها

چه در رابطه با خرید و چه در رابطه با فروش باید اطلاعات کاملی با قیمت گذاری های انجام شده بر روی ضایعات داشته باشید. خوب می دانیم که با توجه به نوسانات بازار قیمت ها مدام در حال تغییر هستند، اما برای رسیدن به کسب درآمدی ایده آل در حوزه خریدار ضایعات مس و ... خود را با شرایط بازار وفق دهید.

تجهیزات لازم برای جمع آوری ضایعات

در زمینه خرید ضایعات باید بدانید که این کسب و کار همانند سایر کارهای دیگر نیاز به یک سری تجهیزات از جمله وانت و یا تریلر دارند که بتوانید به راحتی به جمع آوری قراضه ها بپردازید. علاوه بر آن از تسمه ها و توری های باری نیز می بایست، جهت حفظ امنیت بهره مند شوید. استفاده از ظروف و سطل هایی که به تفکیک مواد از یکدیگر بپردازید هم نیاز خواهد بود.

درآمد از فروش ضایعات مختلف به صورت اینترنتی

خرید ضایعات فعالیتی بس پر سود است که از طریق شبکه های اجتماعی و اینترنت نیز می توان به فعالیت پرداخت. شاید این موضوع برایتان جالب باشد، اما کاملا درست شنیده اید شما می توانید از طریق اینترنت نیز به کسب درآمد ضایعات بپردازید. از طریق اینترنت در خانه و یا در محل کار محصولات مورد نظر خود را خریداری کرده و به افرادی که نیاز دارند با قیمت خوبی بفروشانید. یکی از مهم ترین مزایای این نوع کسب درآمد این است که بدون نقل مکان و یا اینکه هزینه ای کرده باشید، می توانید محصولات را با قیمت های پیشنهادی و خوبی به فروش رسانید.

 

از طریق خرید و فروش ضایعات چقدر می توان کسب درآمد کرد؟

شاید این موضوع همیشه برایتان جای سوال داشته، افرادی که در کوچه و خیابان ها به دنبال خرید ضایعات چدن و دیگر محصولات قراضه هستند، چقدر می توانند درآمد کسب کنند؟ ممکن است در نگاه اول این موضوع حس ترحم ما را بر انگیزد ولی باید بدانید که هر شغلی برای خود سختی و قوانین خاص خود را داشته و خرید و فروش ضایعات نیز در طول روز درآمد قابل توجهی برای خود دارد. به طوری که می توانید با ادامه دادن آن در آینده ای نه چندان دور کسب و کار خود را به صورت گسترده با عنوان مرکز خرید و فروش ضایعات راه بیندازید.

منبع: تسنیم

 

کلید واژه :

خرید و فروش ضایعات

،

کسب درآمد

،

کمک به محیط زیست

ثبت نظرات
captcha