کد خبر : ۳۴۹۷۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آلودگی هوا در مناطق پرتردد شهر تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۱۷آبان ماه) در مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

آلودگی هوا در مناطق پرتردد شهر تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرگزاری مهر، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می دهد که در صبح امروز (۱۷ آبان ماه) کاهش تندی باد و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و درنتیجه کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. پایداری نسبی و آرام جو در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند.

با تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه (۱۷ آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و پیش بینی می شود که کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد قرار بگیرد.

با افزایش تندی باد تا صبح روز سه شنبه (۱۸ آبان ماه) از غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و بهبود نسبی کیفیت هوا مشاهده می شود، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی احتمال کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.

کاهش نسبی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند. این وضعیت تا اواخر وقت سه شنبه ادامه خواهد یافت و همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی، تجمع ذرات معلق و درنتیجه برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

کلید واژه :

آلودگی هوا

،

شهر تهران

ثبت نظرات
captcha