کد خبر : ۳۴۹۷۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تاثیر منفی فاجعه فوکوشیما بر چرخه محیط زیست

فاجعه فوکوشیما، منجر به جهش های ژنتیکی حیوانات در ژاپن شده و تاثیرات خود را بر آنها نیز نمایان کرده است.

تاثیر منفی فاجعه فوکوشیما بر چرخه محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از eremnews، یک صاحب فروشگاه حیوانات خانگی ژاپنی در حین جستجوی موجودات آلوده به تشعشعات هسته ای در نتیجه فاجعه رآکتور فوکوشیما در سال ۲۰۱۱، تعدادی حیوان از جمله لاک پشت و مار های دو سر را پیدا کرد. هاجیمه هینوهارا، یک نوازنده ژاپنی، گفت که صاحب یک لاک پشت دو سر و یک مار دو سر است که چندی پیش مرد  و هرکدام ارزش زیادی دارند.

هینوهارا توضیح داد: "نگهداری از این موجودات مشکلاتی خاص دارد، زیرا آن ها دو مغز دارند. برای مثال، مغز چپ ممکن است بخواهد به یک جهت برود در حالی که مغز راست ممکن است خواسته دیگری داشته باشد." وی با اشاره به اینکه این دو لاک پشت حدود ۳ سال پیش پیدا شدند و قانونی برای حمایت از این گونه حیوانات صادر شده است، خاطرنشان کرد: "این حیوانات غذای زیادی می خورند."

زلزله و سونامی ویرانگر در سال ۲۰۱۱، نیروگاه اتمی فوکوشیما را تخریب و تشعشعات را به طور گسترده در محیط زیست منتشر کرد که تاثیراتی را روی حیوانات گذاشت. ابتدا یک گراز وحشی جهش یافته در نزدیکی فوکوشیما کشف و بعداً یک لاک پشت دو سر پیدا شد که کارشناسان معتقدند ناشی از یک جهش ژنتیکی است. تمامی ساکنان منطقه نیروگاه اتمی فوکوشیما تخلیه شدند و محل پرورش لاک پشت های جهش یافته در حال انقراض را نیز تغییر دادند.

کلید واژه :

فاجعه فوکوشیما

،

چرخه محیط زیست

ثبت نظرات
captcha