کد خبر : ۳۴۹۷۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آمریکا دستورالعمل جدید در حفاظت از خطوط انتقال سوخت اعلام کرد

بعد از آنکه بزرگترین خط انتقال سوخت در آمریکا در برابر حملات سایبری برای هفته ها با مشکل جابه جایی سوخت روبرو شد، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده دستورالعمل های…

آمریکا دستورالعمل جدید در حفاظت از خطوط انتقال سوخت اعلام کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رویترز، الخاندرو مایورکا وزیر امنیت داخلی آمریکا پنجشنبه شب طی بیانیه ای اعلام کرد که حمله اخیر باج افزار به یک خط لوله بزرگ نفتی نشان داد که امنیت سایبری سیستم های خط لوله انتقال سوخت برای امنیت داخلی ما حیاتی است.

براساس بیانیه وزارت امنیت داخلی آمریکا، صاحبان و مجریان خطوط لوله انتقال سوخت باید حوادث امنیتی سایبری تأییدشده و احتمالی را به آژانس امنیت سایبری و زیرساخت این اداره (CISA) گزارش دهند و یک هماهنگ کننده امنیت سایبری تعیین کنند تا در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته در دسترس باشد.

مایورکا در ادامه افزود: این دستورالعمل ها همچنین صاحبان خطوط لوله انتقال سوخت و اپراتورها را ملزم می کند تا روشهای فعلی امنیت سایبری را بررسی کرده و هرگونه شکاف و اقدامات بازسازی برای خطرات را شناسایی کنند.

حمه سایبری اخیر به خط لوله کلونیال پایپ لاین یکی از مهمترین خطول انتقال سوخت در آمریکا مشکلات جدی در روند توزیع سوخت و بهای آن در آمریکا ایجاد کرده که رویدادی غیرمنتظره برای مقامات آمریکا محسوب می شود.

تحلیل گران بر این باورند که این حمله نشانه ای از آسیب پذیری تاسیسات زیربنایی آمریکا به ویژه در امور انرژی است.

کارشناسان آمریکایی اعلام کرده اند که تهدیدها علیه سیستم انرژی آمریکا گسترده است  و بیشتر خطوط انتقال نفت و گاز این کشور متکی به سیستم های کنترلی با قدمت چند دهه ای بوده که در برابر حملات یابری پیچیده به خوبی از خود نمی تواند دفاع کند و نمی توانند به سرعت پس از این حملات به روز شوند و فعالیت خود را از سر بگیرند.

اختلال در انتقال سوخت به دنبال حمله سایبری اخیر در آمریکا و پیامدهای منفی آن نشان داد که این گونه حملات سایبری تا چه میزان برای جامعه آمریکا شوکه کننده باشد.

کلید واژه :

آمریکا

،

دستورالعمل

،

حفاظت

،

خطوط انتقال سوخت

ثبت نظرات
captcha